Dietetyk ocenił chleby w Biedronce i wybrał ten najlepszy. Jest tani, a skład naturalny i prosty

Chleb to nieodłączny element każdych zakupów. Jednak nie wszyscy wiedzą, czy ich wybór pada na odpowiedni produkt. Dietetyk podpowiada jakie pieczywo w popularnym markecie będzie najzdrowsze. Jego cena i skład zachęcają do zakupu.

Wybór najlepszych i najzdrowszych produktów nie zawsze należy do łatwych decyzji. Na szczęście z pomocą przychodzą eksperci, którzy znają się na tym najlepiej i podpowiadają w zakupowych rozterkach.

Doktor Michał Wrzosek to dietetyk kliniczny i sportowy. Jest autorem Metody Respo, a jak sam napisał jest to "najbardziej dopasowana dieta na rynku". Z jego wiedzą i pomocą metamorfozę sylwetkową i zdrowotną przeszło ponad 14 tysięcy osób. Swoim doświadczeniem dzieli się na portalach społecznościowych, na których publikuje opinie na temat sprzedawanych w sklepach produktów. Podpowiada jak jeść zdrowo, a zarazem tanio i jak odczytywać przez wielu uważanych za "czarną magię" etykiety. Na jednym filmiku, który udostępnił na portalu TikTok sprawdza chleby w popularnym markecie Biedronka. Z przedstawionych przykładów wybrał ten najlepszy, który jak się okazuje ma najprostszy skład, a jego cena zachęca do zakupu.

Skład pieczywa w sklepie

W sklepach można znaleźć różne pieczywa, jednak nie zawsze sprawdza się ich zawartość. Klasyczny i najzdrowszy przepis nie obejmuje długiej listy produktów. Receptura na chleb mówi, że powinien on zawierać mąkę, drożdże lub zakwas, sól, wodę lub mleko. Jako dodatek dobrze sprawdzą się ziarna i nasiona. Patrząc jednak okiem eksperta można zauważyć, że niestety wypieki znajdujące się w sklepach odbiegają od tradycyjnego przepisu. W niektórych składach można znaleźć takie składniki jak glukoza, ocet, cukier, syrop glukozowo-fruktozowy. Dodatkowo zawierają stabilizatory takie jak guma guar E412 lub guma celulozowa E468. Jak wiadomo jednak im mniej składników tym zdrowszy wydaje się produkt.

Jaki jest najlepszy chleb w Biedronce?

Dietetyk po dokładnym zapoznaniu się z pieczywem pokazał jaki chleb najlepiej zakupić. Wybór padł na chleb żytni, który ma ze wszystkich innych najprostszy skład. Ma w sobie zaledwie trzy składniki i jest bez dodatku drożdży. Znajduje się w nim mąka żytnia, woda i sól. Oprócz dobrego składu zachęca również ceną, ponieważ wynosi zaledwie 2,99 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.