Papier nie tylko do pieczenia. Upora się z brudnym kranem i pomoże przy twardym maśle

Papier do pieczenia znany jest z jednego zastosowania, którym jest wykorzystanie go przy pieczeniu. Okazuje się, że nie tylko tak możemy go użyć. Idealnie sprawdzi się jako nabłyszczacz do kranów, a także poradzi sobie z najbardziej twardym masłem. Lista zadań, z którymi się upora jest naprawdę długa.

Papier ten najbardziej kojarzy nam się z pieczeniem. Nic dziwnego, ponieważ sama jego nazwa sugeruje, że jest właśnie do tego. Jednak aż żal byłoby nie wykorzystać tego, jak bardzo jest nawoskowany i jak to może korzystnie wpłynąć na inne obowiązki domowe. Lista, do czego może się przydać właśnie ten produkt jest długa, a my przedstawimy kilka przykładów.

Do tego możesz wykorzystać papier do pieczenia

#1 Nabłyszczacz do kranów

Warstwa wosku znajdująca się na papierze idealnie usuwa brud i zacieki z kranów. Wystarczy jak delikatnie przetrzesz nim problematyczne miejsce. Efekt nabłyszczenia zobaczysz od razu. Ten sposób sprawdzi się zarówno do kranów w kuchni, jak i tych łazienkowych.

#2 Usuwa brud i kurz z podłogi

Aby wykorzystać ten sposób u siebie w domu, wystarczy, że z papieru do pieczenia wytniesz odpowiadający rozmiarowi mopa kawałek. Następnie przyklej go do niego i przejedź po podłodze. Tym sposobem nie tylko pozbędziesz się znienawidzonego kurzu, a także nabłyszczysz powierzchnię.

#3 Wyłóż nim półki lodówki i szafek

Papier odpowiednio chroni meble i szafki lodówki przed zabrudzeniem. Wyłożenie ich jego kawałkami sprawi, że każdy brud i kuch będzie się na nim osadzał. Skutkiem tego będzie szybsza możliwość pozbycia się nieczystości.

#4 Chroni deski do krojenia

I w tym przypadku papier odgrywa ważną rolę, która chroni sprzęt do krojenia. Wyłożenie deski papierem przed krojeniem mięsa sprawi, że soki w nim zawarte nie wsiąkną w drewno. Co za tym idzie oczyszczanie jej będzie dużo prostsze.

#5 Miękkie masło

Poradzenie sobie z twardym masłem nigdy nie było prostsze. Na pomoc przychodzi papier do pieczenia, który działa błyskawicznie. Do wykorzystania tego sposobu będziesz potrzebować dwóch kawałków papieru i wałek. Na blacie umieść papier, następnie połóż na nim masło i kolejny kawałek papieru. Za pomocą wałka rozpłaszcz smarowidło i gotowe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.