Poznaniacy wybrali najlepsze rogale świętomarcińskie. Cztery cukiernie nie mają sobie równych

Gdzie są najlepsze rogale świętomarcińskie? Oczywiście, że w Poznaniu. Jednak chociaż słodkie wypieki muszą być przygotowywane według ściśle określonej receptury, to nie wszędzie smakują tak samo. Poznaniacy wybrali cztery piekarnie, w których kupimy najlepsze rogale.

Gdzie kupić rogale świętomarcińskie? Portal ePoznań przygotował ankietę, w której mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogli zagłosować na piekarnię, w której sprzedają najlepsze regionalne wypieki. W głosowaniu wzięło udział 8650 osób.

Poznaniacy wybrali najlepsze rogale świętomarcińskie. Pierwsze miejsce bez zaskoczenia

Jak czytamy, pierwsze miejsce nie jest dużym zaskoczeniem - na szczycie podium znalazła się bowiem cukiernia Fawor, która utrzymała swoją zeszłoroczną pozycję. Ciastkarnia zdobyła aż 21 procent wszystkich głosów. Chociaż jest to mniej niż rok temu, to jednak wystarczyło, by ponownie zająć pierwsze miejsce.

Zobacz wideo Liczne atrakcje w Poznaniu. Miasto doceniono za granicą

Na drugim miejscu znalazła się cukiernia Hotelu Mercure, która zdobyła 16 procent głosów i tym samym awansowała o jedną pozycję w stosunku do zeszłego roku. Trzecie miejsce zajęła natomiast cukiernia Elite z 14 procentami głosów. Tuż za podium uplasowała się cukiernia Zagrodnicza, na którą zagłosowało 12 procent respondentów.

Pozostałe poznańskie piekarnie uzyskały mniej niż 10 proc. głosów. Nie oznacza to jednak, że sprzedawane tam rogale są niesmaczne, a jedynie mniej popularne. Można zatem spodziewać się w nich mniejszych kolejek.

Gdzie kupić rogale świętomarcińskie w Poznaniu? Należy zwrócić uwagę na certyfikat

Poznańskie rogale świętomarcińskie to produkt regionalny o Chronionej Nazwie Pochodzenia w Unii Europejskiej. Oznacza to, że mogą one być produkowane pod tą nazwą jedynie na terenie Wielkopolski według ściśle określonej receptury.

To jednak nie wszystko - żeby cukiernia mogła sprzedawać rogale świętomarcińskie, musi uzyskać certyfikat. W 2022 roku oficjalny dokument otrzymało 95 miejsc. Listę można znaleźć na oficjalnej stronie Cechu Cukierników i Piekarzy w Poznaniu lub na Facebooku:

Więcej ciekawych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA