Kuchenny wyciskacz łez pokonany. Tiktoker pokazał, jak kroić cebulę bez płaczu. To zajmuje sekundy

Krojenie cebuli bardzo często wiąże się z płaczem, a za tym odruchem raczej nikt nie przepada. Jednak tiktoker udowodnił, że można to zrobić bez łez, a dodatkowo w kilka sekund. Jaki jest jego sekret? Nawet nie spodziewasz się, że masz potrzebne rzeczy w domu.

Cebula to jedno z najzdrowszych warzyw, które można wyróżnić w naszej diecie. Uwielbia ją wiele osób, ponieważ nadaje daniom aromatu. Jednak znajdą się i ci, którym będzie przeszkadzać nie tylko jej smak, lecz także intensywny zapach. To właśnie jej woń sprawia, że mało kto podejmuje się wyzwaniu, jakim jest jej krojenie. Zazwyczaj przy szatkowaniu warzywa towarzyszy nam płacz, który jest spowodowany gazem, który wytwarza się przez krojenie warstw. Gdy powłoka zostaje przerwana przez nacięcia noża, uwalnia się opar, który bogaty jest w siarkę. To on jest powodem łez i pieczenia oczu.

Cebula źródłem witamin

Pochodząca z Azji, a dokładniej z Persji, cebula wykorzystywana jest nie tylko w kuchni. Warzywo ma wiele wartości odżywczych, które pozytywnie wpływają na ludzki organizm. Babcine sposoby na odporność i choroby uwzględniały użycie jej jako składnika domowych lekarstw. Chyba każdy w dzieciństwie próbował syropu z cebuli, który zwalczał kaszel. Nie miał przyjemnego smaku, lecz był bardzo skuteczny.

Ponadto warzywo jest źródłem potasu, żelaza, wapnia i magnezu, a także witamin B, C, K, A i E. Dodatkowo może pomóc zwalczać opuchliznę i miejsca po użądleniu. Jest również niskokaloryczne i pobudza apetyt.

Zobacz wideo Zupa krem cebulowa - pyszna, aromatyczna, a do tego świetnie rozgrzewa

Banalny sposób na krojenie cebuli

TikTok to miejsce, które zrzesza twórców z całego świata, którzy mogą dzielić się swoimi patentami na szybsze wykonywanie czynności. W taki sposób wiele ludzi uświadamia sobie, że metody, których do tej pory używali, były stratą czasu. Tak właśnie było i z tym sposobem. Tiktoker @epluche_tout na swoim koncie pokazał, jak kroić cebulę w taki sposób, że nie zajmuje to nawet minuty. Pod filmem możemy przeczytać komentarze, które wskazują, że był to prawdziwy kulinarny game changer.

Gdzie byłeś całe moje życie?!
Moje życie stało się prostsze. Dziękuję!
Dlaczego ja nigdy na to nie wpadłam?

Co pokazał mężczyzna, że aż tak zszokował internet? Podpowiedział, że do krojenia tego warzywa wystarczą obieraczka i widelec.

Twórca nabił obraną cebulę na widelec, ułożył ją na desce do krojenia i za pomocą ostrej obieraczki zaczął ją kroić. Patent jest naprawdę prosty i tak szybki, że nie zdążysz uronić ani łzy.

Więcej o: