Włączasz zmywarkę i wychodzisz z domu? Nigdy tego nie rób. Może spotkać cię coś gorszego niż zalanie

Wiele osób wkłada naczynia do zmywarki, włącza ją, a następnie wychodzi z domu. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z niebezpieczeństwa. Zdecydowanie nie powinniśmy zostawiać zmywarki bez nadzoru, ponieważ możemy szybko tego pożałować.

Zmywarka to urządzenie, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Uwalnia nas od żmudnej i wręcz znienawidzonej czynności, jaką jest zmywanie naczyń. Może być jednak zawodna - tak jak każde urządzenie.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Włączasz zmywarkę i wychodzisz z domu? Więcej tego nie zrobisz

Choć zmywarka korzysta jednocześnie z prądu i wody, to mało kto nie ufa temu urządzeniu. Okazuje się jednak, że ewentualne zalanie spowodowane przez nieprawidłową pracę tego urządzenia to pestka przy tym, co może się stać. Jak podaje portal o2.pl, coraz częściej dochodzi do pożarów urządzeń.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mieliśmy o godz. 10.44 wezwanie z ulicy Basztowej, gdzie w mieszkaniu na dziesiątym piętrze nastąpiło zwarcie i paliła się zmywarka. Lokatorkę zaalarmował ogień i dym wydobywający się z urządzenia. Kobieta poinformowała ratowników, że podczas pracy zmywarki nagle zaczął się z urządzenia unosić dym i widoczny był też ogień. W tym przypadku ofierze udało się samodzielnie ugasić płonącą zmywarkę i bezpiecznie opuścić mieszkanie

- poinformował Robert Strojny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, cytowany przez portal o2.pl.

Jak uniknąć pożaru zmywarki? Stosuj się do tych zasad

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko pożaru zmywarki, musisz zapoznać się z instrukcją urządzenia. Prawidłowe podłączenie, ale i użytkowanie jest niezwykle ważne. Przede wszystkim warto reagować na wydostawanie się wody z urządzenia oraz na jego nieprawidłowe działanie.

Bardzo ważne jest też, by nie włączać zmywarki przed wyjściem z domu. Warto mieć kontrolę nad tym urządzeniem przez cały czas jego działania. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.