Podlej tym grządki, a ogórki będą rosnąć bez końca. Za ten nawóz nic nie zapłacisz, a warzywa będą dorodne

Ogórki gruntowe to jedne z najchętniej sadzonych warzyw w naszym kraju. Nic dziwnego, ponieważ poza walorami smakowymi są one zdrowe, a ich zastosowanie w kuchni jest szeroki. Jednak zanim będziemy cieszyć się nimi na stole, trzeba odpowiednio zabrać się za ich uprawę. W takim wypadku należy zainteresować się ich sadzeniem oraz tym, czym najlepiej je nawozić. Okazuje się, że mamy sprawdzony sposób.
Zobacz wideo Ogórki małosolne na 4 sposoby

Uprawa ogórków jest w Polsce bardzo popularna. Wiele osób pragnie mieć swoje własne, wyhodowane warzywa, które będzie można zerwać i zjeść w każdej możliwej chwili. Jednak do takiej uprawy trzeba odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na glebę i na to, w jakim miejscu znajduje się wydzielone przez nas miejsce. Aby ogórki były dorodne i aby ich smak był smaczny, a środek soczysty, trzeba znaleźć kawałek ziemi, która jest próchnicza i przepuszczalna, a do tego dobrze nasłoneczniona. Trzeba również zauważyć, że ogórki są bardzo wrażliwe nawet na niewielkie przymrozki, a przy 0°C mogą nie wyrosnąć. Ich optymalna temperatura, w której wzrost jest największy to 18-25°C.

Kluczowe w uprawie tego warzywa jest również to, aby miało ciągły dostęp do wody. Ponieważ sadzonka posiada płytki system korzeniowy może bardzo szybko ulec wysuszeniu. Pamiętać również trzeba, aby nie podlewać ich zimną wodą. To natomiast może doprowadzić do zahamowania wzrostu i braku owoców.

Najlepszy naturalny nawóz. Jest całkowicie darmowy

Aby nasze uprawy rosły prawidłowo i aby dostarczały nam dużej ilości warzyw, powinniśmy o nie jeszcze dodatkowo zadbać. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na nawóz, który dostarcza im dodatkowych witamin i minerałów. Na rynku dostępne są różnego rodzaju wspomagacze, lecz nic nie pobije tych, które w 100% są pochodzenia naturalnego. Na profilu tiktokowym @Szalona_szalotka możemy zobaczyć, jak zrobić domowej roboty nawóz. Jest to gnojówka z pokrzyw, która nie jest wymagająca w przygotowaniu. Wystarczy zebrać obfitą ilość dzikiej pokrzywy i zalać ją 10 l wody. Następnie zostawić na 2 tygodnie w zacienionym miejscu i uzbroić się w cierpliwość. Takie połączenie należy mieszać każdego dnia, następnie po upływie tego czasu wystarczy rozcieńczyć ją z wodą w proporcjach 1:10 i podlać grządki.

Ostrzegamy jednak, że wykonanie tego nawozu nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Wydziela on nieprzyjemny zapach, który niektóre osoby może drażnić. Jednak dla takich efektów, warto się przemęczyć i go zrobić.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: