Pracownicy szpitali pracują na pełnych obrotach. Producenci i firmy cateringowe oferują wsparcie

Pandemia koronawirusa spowodowała paraliż w niemal każdej sferze życia. Wiele osób pracuje zdalnie lub wcale, z kolei pracownicy szpitali mają na głowach więcej niż kiedykolwiek. Dlatego niektórzy producenci żywności zaoferowali pomoc.

Mobilizacja w pomocy pracownikom szpitali

Koronawirus w Polsce wciąż nie schodzi z pierwszych stron gazet i portali informacyjnych. Lekarze, pielęgniarze i inni pracownicy szpitali mają pełne ręce roboty, nawet jeśli w ich placówkach nie przebywają osoby zakażone tym wirusem. Ich poświęcenie jest doceniane przez innych. Niektóre restauracje angażują się w akcje przekazywania im posiłków za darmo, zaś krakowscy sędziowie i adwokaci rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na pomoc lekarzom ze dwóch szpitali.

Również firmy cateringowe podjęły się pomocy pracownikom szpitali dedykowanym do walki do koronawirusem. To między innymi Fundacja Kuroniówka i Kuroniowie Diety. Jak czytamy w informacji prasowej, do szpitali trafi:

1200 zestawów składających się z pięciu pełnowartościowych dań, którymi lekarze, pielęgniarki czy ratownicy mogą się wymieniać i dzielić.

Do akcji pomocy pracownikom szpitali włączyła się także Fundacja Kuroniówka i Kuroniowie DietyDo akcji pomocy pracownikom szpitali włączyła się także Fundacja Kuroniówka i Kuroniowie Diety Fot. materiały prasowe

Tysiące produktów spożywczych trafi do szpitali

Także producenci żywności nie pozostają obojętni na obecną napiętą sytuację w szpitalach. Na Portalu Spożywczym podano, że dwie duże spółki - Maspex i Colian - postanowiły włączyć się w pomoc pracownikom placówek medycznych.

Maspex to koncern spożywczy, który zrzesza takie marki, jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus czy Kotlin. Zarząd zaoferował przekazanie produktów spożywczych do 21 placówek medycznych, które działają na pierwszej linii w walce z pandemią.

Łącznie do szpitali trafi ponad milion sztuk produktów Maspeksu m.in. soków i musów owocowych Tymbark i Kubuś, niegazowanej wody źródlanej Kubuś Waterrr, dań gotowych i dżemów Łowicz, zup Krakus, makaronów i płatków Lubella oraz suplementów diety Plusssz. Pierwsze dostawy do szpitali będą realizowane już w tym tygodniu

- czytamy na Portalu Spożywczym. Produkty te trafią zarówno do personelu, jak i pacjentów szpitali.

Zobacz wideo Zobacz również: Czy grozi nam zamknięcie sklepów?

W ramach grupy Colian działają między innymi Jutrzenka, Solidarność, Grześki, Goplana czy Hellena. Spółka zaoferowała przesłanie produktów spożywczych do szpitali, które na czas pandemii przekształcono w placówki zakaźne. Będzie to 160 tysięcy sztuk słodkości i napojów (wafelków Grześki, ciastek Petit Beurre Jutrzenki, czekolad i batoników Goplany oraz napojów niegazowanych od Helleny).

Chociaż w ten sposób możemy podziękować personelowi medycznemu za ich wysiłek, a pacjentom osłodzić trudne chwile. To czas, który od nas wszystkich wymaga mobilizacji i zdecydowanych działań. Stańmy na wysokości zadania i zadbajmy o siebie nawzajem. Bądźmy razem

– powiedział Jan Kolański, prezes zarządu Colian, cytowany przez Portal Spożywczy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.