Popularna sieć restauracji upada. Wszystko przez koronawirusa

Vapiano, popularna sieć restauracji oferująca przede wszystkim pizze i makarony ogłosiła niewypłacalność. Firma doświadczyła ogromnego spadku obrotów w związku z epidemią koronawirusa.

Czy to koniec Vapiano?

W związku z epidemią koronawirusa sieć restrauracji straciła wszystkie dochody. Już wcześniej borykała się z problemami finansowymi, ale obecna sytuacja dobiła ją już niemal całkowicie. Spółka podała w piątek, 20.03.2020, że zarząd sieci Vapiano został zobowiązany do złożenia w ciągu trzech tygodni wniosku o postępowanie upadłościowe. Jedynym ratunkiem dla Vapiano jest ewentualne skorzystanie z niemieckiego (restauracja została założona w Hamburgu) programu pomocy dla firm doświadczających kryzysu związanego z pandemią. Nie wiadomo jednak, czy zapomogę od rządu udałoby się uzyskać w odpowiednim terminie i czy środki byłyby wystarczające.

Zobacz wideo PGE Narodowy zachęca do zostania w domu. Napis pojawił się na elewacji.

Konkurent czuwa

Vapiano podjęło decyzję o zamknięciu swoich restauracji na czas nieokreślony. W Polsce jej lokale znajdowały się w Warszawie i we Wrocławiu, w Niemczech funkcjonowało 55 restauracji, a na całym świecie – ponad 230.

Tymczasem jedna z największych konkurencji wobec Vapiano, również niemiecka sieć L’Osteria, optymistycznie patrzy w przyszłość. Jej dyrektor generalny, Mirko Silz zapewnia, że spółka przetrwa kryzys. Możliwe, że wejdzie również na rynek polski – zainteresowanie nim sieć przejawiała już w lutym.

Więcej o:
Komentarze (12)
Popularna sieć restauracji upada. Wszystko przez koronawirusa
Zaloguj się
 • cmochall

  Oceniono 11 razy 7

  Czli przez caly czas nie osiagala zyskow? Rozumiem zyski przejadla.Nic sie nie stanie jak taka siec upadnie.Na Jej miejscu powstanie nastepna a zycie bedzie toczylo sie dalej.Jest jednak szansa ,ze wroci normalnosc .wprawdzie mala ale cieszy.

 • konradwallenrod

  Oceniono 7 razy 3

  Ledwo miesiąc problemów i firmy padają jak muchy. Bezrobotny jakoś musi żyć bez pracy często latami.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 3 razy 1

  Miała lokale w Warszawie i Wrocławiu. I tylko tyle w Polsce? Czy to znaczy, że jak się ma lokal otwarty w Warszawie to jest się popularną siecią?

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 5 razy 1

  No to tak jak z tym pacjentem z UK tutaj obok. Był całkiem zdrowy i świetnie się czuł tylko miał astmę :)
  Ale i tak nic nie przebija waszego tytułu sprzed jakiegoś tygodnia "Dziecko wypadło z okna. Miało koronawirusa" :D

 • trzybar

  Oceniono 2 razy 0

  Byłem w zeszłym roku w Berlinie - nie polecałbym. Jedzenie smaczne, włoskie głównie. Ciekawy w teorii koncept - podchodzi do kucharza (jest kilkanaście stoisk) i mówisz co chcesz a on przy tobie to robi na świeżo. Niby ma to sens, oprócz tego jak się przyjdzie w kilka osób i albo wszyscy muszą stać, każda w innej kolejce, albo stoi jedna osoba ale wszyscy dostają dania w innym czasie.

 • diabelek771

  Oceniono 8 razy 0

  BOŻE znowu manipulacja !!! Sieć miała problemy już od dawna ! Nie zamyka się przez wirusa !

 • nikifor666

  Oceniono 3 razy -1

  wielka strata - epidemia tylko przyspieszyla cos, co i tak by nastapilo.

  A moze dzieki temu nie pociagneli jeszcze wielu podmiotow wspolpracujacych z nimi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX