Koronawirus: Biedronka ogłasza program 'Czas na pomaganie seniorom 65+'. Jak wziąć udział?

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce sieć sklepów Biedronka wprowadziła już kilka zabezpieczeń dla personelu i klientów, zwłaszcza dla osób starszych. Najnowszym ułatwieniem, które zaoferowała, jest program 'Czas na pomaganie seniorom 65+'. Trwa nabór wolontariuszy oraz osób pragnących skorzystać z pomocy.

Nowy projekt Biedronki w walce z koronawirusem

Na czym polega nowy projekt? Program 'Czas na pomaganie seniorom 65+' ma za zadanie połączyć klientów potrzebujących zakupów (czyli osoby starsze, które są szczególnie zagrożone ciężkim przebiegiem choroby po ewentualnym zarażeniu koronawirusem) oraz wolontariuszy, którzy są gotowi te zakupy zrobić. Od wtorku 24 marca w sklepach Biedronki pojawiły się formularze, które osoby chętne mogą wypełnić i wrzucić do specjalnej skrzynki. Zarówno seniorzy, jak i kandydaci na wolontariuszy mogą się zgłaszać również telefonicznie lub przez formularz na stronie internetowej.

Zobacz wideo Emilewicz: Sklepy spożywcze zostaną otwarte

Jak działa program?

Potrzebujący oraz wolontariusze będą łączeni i kontaktowani na podstawie podanej informacji o najbliższym sklepie Biedronki w okolicy. Dodatkowo seniorzy, którzy mają kartę Biedronka, będą mogli otrzymać kartę programu 'Czas na pomaganie seniorom 65+' i przekazać ją wolontariuszowi. Osoba pomagająca zapłaci tą kartą za zakupy, a senior dokona płatności w momencie dostawy. Wolontariusz wpłaci pieniądze za pierwsze oraz kolejne zakupy na kartę w wybranym oddziale Biedronki.

Inne zmiany w Biedronce w związku z epidemią

Przypomnijmy, że Biedronka wprowadziła już limity osób, które mogą w danym momencie przebywać w konkretnym sklepie (w zależności od jego powierzchni). Osoby starsze będą mogły wejść jako pierwsze do Biedronek w pierwszej godzinie otwarcia. Przez cały czas otwarcia sklepu będą też mogły być przepuszczone w kolejce i obsłużone jako pierwsze. Wszystko po to, aby mogły zrobić zakupy jak najszybciej i ograniczyć ryzyko ewentualnego zarażenia. Zobacz także: Biedronka i Tesco wprowadzają ułatwienia dla seniorów. Na czym polegają?

Więcej o: