Od dziś zakrywamy twarze, gdy wychodzimy do sklepu. Przypominamy, jak poprawnie ich używać

W związku z pandemią koronawirusa od dziś obowiązuje obowiązek noszenia maseczek ochronnych m.in. podczas zakupów. Jak je poprawnie nosić i zdejmować? Przypominamy.

Od dziś obowiązek noszenia maseczek

W zeszłym tygodniu premier Morawiecki zapowiedział, że od czwartku 16 kwietnia obowiązuje konieczność noszenia maseczek ochronnych. Od dziś powinniśmy więc zakładać je za każdym razem, gdy wychodzimy z domu i poruszamy się w przestrzeni publicznej. Ma to zmniejszyć ryzyko zakażenia siebie lub innych osób w przypadku, gdy sami (nawet nieświadomie, bezobjawowo) jesteśmy nosicielami. Jak je poprawnie nosić?

Instrukcje prawidłowego używania maseczek ochronnych opublikował Główny Inspektorat Sanitarny (więcej o tym w osobnym artykule). Poniżej przedstawiamy grafikę przygotowaną zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia.

Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę?Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę? Fot. Główny Inspektorat Sanitarny

Obowiązkowe rękawiczki na zakupach

Od początku kwietnia w sklepach obowiązuje także przymus noszenia rękawiczek ochronnych. Nieumiejętne użytkowanie może zwiększy ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto przypomnieć sobie, jak poprawnie je nosić i zdejmować. Zobaczcie naszą grafikę.

Jak poprawnie używać rękawiczek ochronnych?Jak poprawnie używać rękawiczek ochronnych? grafika: gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do dezynfekcji - jak zrobić go samodzielnie w domu?
Więcej o: