Chcesz uniknąć kolejek na zakupach? Możesz monitorować ruch w sklepach z własnego telefonu

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że w sklepach tworzą się spore kolejki. Okazuje się, że zanim wyjdziemy na zakupy, możemy sprawdzić, co nas czeka w supermarkecie.

Obostrzenia związane z zakupami

Kilka dni temu premier Morawiecki zaostrzył zasady związane z wychodzeniem z domu w czasie pandemii. Dotyczy to także robienia zakupów (więcej o tym: Mateusz Morawiecki ogłasza nowe obostrzenia. Rozszerzona kwarantanna, zamknięte parki i usługi kosmetyczne). Poniższa grafika przedstawia, co się zmieniło w tej kwestii.

Koronawirus: Nowe zasady w sklepachKoronawirus: Nowe zasady w sklepach Fot. gazeta.pl

Funkcja Map Google jeszcze bardziej przydatna

W związku z ogłoszonymi zmianami, w sklepach tworzą się spore kolejki. W wielu przypadkach nie da się ich uniknąć, ale można je monitorować i sprawdzać, kiedy w danym markecie znajduje się mniejsza liczba osób. Mowa o funkcji, którą znajdziemy w Mapach Google. Co ciekawe, nie jest to żadna nowość, bowiem 'Popularne godziny' działają już od kilku lat. Jednak obecnie nabierają większego znaczenia.

Funkcja dostępna jest zarówno w aplikacjach mobilnych Mapy Google, jak i w przeglądarkach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce interesujący nas sklep lub wybrać go w aplikacji, a pojawia się okno z informacjami dotyczącymi adresu, godzin otwarcia i właśnie popularnych godzin, w których w sklepie znajduje się największa liczba klientów.

Popularne godzinyPopularne godziny Fot. Mapy Google

Funkcja pokazuje średnią popularność w danych godzinach (niebieskie słupki), a także sytuację na żywo (czerwony słupek). Jeśli chodzi o średnią, dane mogą się wciąż klarować, ponieważ zaostrzenia weszły w życie dopiero kilka dni temu. Mimo to wciąż jest to znaczne ułatwienie, gdy chcemy uniknąć stania w długich kolejkach. Zobacz także: Koronawirus zatrząsł rynkiem spożywczym. Co może nas czekać, jeśli pandemia szybko się nie skończy? Pytamy ekspertów.

Zobacz wideo Podczas zakupów warto korzystać z płynu do dezynfekcji. Oto, jak zrobić go samodzielnie.
Więcej o:
Komentarze (27)
Chcesz uniknąć kolejek na zakupach? Możesz monitorować ruch w sklepach z własnego telefonu
Zaloguj się
 • andrzejbak

  Oceniono 18 razy 10

  Co kurde za kretyn wymyślił godziny dla emerytów w soboty i w niedziele - tylko w dni robocze powinny być te okienka w dni wolne robią zakupy ci co pracują a emerytury siedzą w domach i obierają kartofle.

 • bloxyx

  Oceniono 11 razy 9

  Będąc dzieckiem dorośli dopytywali się kim chciałbym być jak dorosnę oraz/lub co chciałbym wówczas robić...Za cholerę nie zgadłbym, że całe dnie będę przesiadywał w domu. Lasy będę podziwiał w telewizorze i z wypiekami na twarzy śledził fluktuacje kolejek sklepowych.

 • djarev

  Oceniono 7 razy 7

  Godziny szczytu w każdym sklepie są podobne, do tego nie potrzeba aplikacji. W żaden sposób nie pozwala to stwierdzić jaka jest aktualnie kolejka do sklepu. Taką pomoc można o kant dvpy potłuc.

 • pioterek

  Oceniono 4 razy 4

  Sprzedanie szitowego newsa dotyczącego funkcjonalności, ktora opiera się na danych historycznych jako fukcji monitoringu na żywo.
  "Przecież nie ma że nna żywo!" - no nie ma, ake "monitorowanie ruchu" znaczy dokladnie to samo.

 • bromba_bez_glusia

  Oceniono 5 razy 3

  Tylko że ta aplikacja nie działa w czasie rzeczywistym przecież, tylko na podstawie zebranych danych przez długi okres czasu. Głównie zebranych przed pandemią. Zupełnie nie oddaje tego co się dzieje obecnie gdy ludzie nie pracują itp.

 • jeak

  Oceniono 5 razy 3

  Zacznijcie sprzedaż z samochodów.

 • lyjnin69

  Oceniono 1 raz 1

  ministerstwo "GŁUPICH KROKÓW" już działa - narazie pod inną nazwą

 • pct3

  Oceniono 1 raz 1

  ja myślę że zaraz pojawi się apka która będzie podawać realnie kolejkę przed sklepem. Oczywiście apka będzie wymagała interakcji użytkownika tak samo jak zgłaszanie np. kontroli prędkości obecne na google.maps, ale sądzę że to kwestia czasu. Jak 2-3 osoby z kolejki potwierdzą ilość osób w kolejce do danego sklepu, to apka uzna te dane za wiarygodne i zamieści. Wersja premium apki - z wyborem "moje ulubione sklepy" itd. Ktoś chętny to napisać? Pomysł daję gratis.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX