Chcesz uniknąć kolejek na zakupach? Możesz monitorować ruch w sklepach z własnego telefonu

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że w sklepach tworzą się spore kolejki. Okazuje się, że zanim wyjdziemy na zakupy, możemy sprawdzić, co nas czeka w supermarkecie.

Obostrzenia związane z zakupami

Kilka dni temu premier Morawiecki zaostrzył zasady związane z wychodzeniem z domu w czasie pandemii. Dotyczy to także robienia zakupów (więcej o tym: Mateusz Morawiecki ogłasza nowe obostrzenia. Rozszerzona kwarantanna, zamknięte parki i usługi kosmetyczne). Poniższa grafika przedstawia, co się zmieniło w tej kwestii.

Koronawirus: Nowe zasady w sklepachKoronawirus: Nowe zasady w sklepach Fot. gazeta.pl

Funkcja Map Google jeszcze bardziej przydatna

W związku z ogłoszonymi zmianami, w sklepach tworzą się spore kolejki. W wielu przypadkach nie da się ich uniknąć, ale można je monitorować i sprawdzać, kiedy w danym markecie znajduje się mniejsza liczba osób. Mowa o funkcji, którą znajdziemy w Mapach Google. Co ciekawe, nie jest to żadna nowość, bowiem 'Popularne godziny' działają już od kilku lat. Jednak obecnie nabierają większego znaczenia.

Funkcja dostępna jest zarówno w aplikacjach mobilnych Mapy Google, jak i w przeglądarkach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce interesujący nas sklep lub wybrać go w aplikacji, a pojawia się okno z informacjami dotyczącymi adresu, godzin otwarcia i właśnie popularnych godzin, w których w sklepie znajduje się największa liczba klientów.

Popularne godzinyPopularne godziny Fot. Mapy Google

Funkcja pokazuje średnią popularność w danych godzinach (niebieskie słupki), a także sytuację na żywo (czerwony słupek). Jeśli chodzi o średnią, dane mogą się wciąż klarować, ponieważ zaostrzenia weszły w życie dopiero kilka dni temu. Mimo to wciąż jest to znaczne ułatwienie, gdy chcemy uniknąć stania w długich kolejkach. Zobacz także: Koronawirus zatrząsł rynkiem spożywczym. Co może nas czekać, jeśli pandemia szybko się nie skończy? Pytamy ekspertów.

Zobacz wideo Podczas zakupów warto korzystać z płynu do dezynfekcji. Oto, jak zrobić go samodzielnie.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.