Nawóz z drożdży sprawia, że uprawy rosną jak szalone. Jednak nie używaj go do tych roślin. Może je zniszczyć

Nawóz wykonany z drożdży chwali sobie wiele osób. Ich zdaniem jest skuteczny, a po podlaniu nim swoich upraw, rosną one w bardzo szybkim tempie. Jednak nie nadaje się dla niektórych roślin. Użycie go do nich może mieć przykre konsekwencje. Sprawdź, do czego lepiej go nie używać.
Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Sezon uprawny w pełni. Wiele osób na swoich działkach, polach i balkonach postanawia posadzić wiele smakołyków. Najczęściej można zauważyć uprawy truskawek i malin, a także ziemniaków i pomidorów. Nie brakuje również ogórków, cebul, czy cytryn. Po zasadzeniu sadzonek każdy ogrodnik stara się jak najlepiej zaopiekować swoimi roślinami. Aby mogły one rosnąć w szybkim tempie stosuje się do nich nawozy domowej roboty. Mało kto decyduje się na opryski, które mają w sobie dużo chemii. Według niektórych najskuteczniejszym nawozem okazują się drożdże. Szerzej stosuje się je w gotowaniu, ale w tej roli także się sprawdzają. Jednak nie dla wszystkich roślin będą one odpowiednie. Okazuje się, że dwie znane nam rośliny lepiej podlewać czymś innym. Dlaczego? Chodzi o smak.

Czego nie podlewać drożdżami? Skutek rozpoznasz w smaku

Ten rodzaj nawozu znajdzie swoich zwolenników, w każdym domu. Jednak, aby dobrze z niego korzystać trzeba zauważyć, że nie sprawdzi się do każdej rośliny. Aby cieszyć się odpowiednio dobrym smakiem próbując wyrośniętego warzywa, nie powinno się go stosować do cebuli i ziemniaków. W ich przypadku nawóz drożdżowy może zmienić smak, co w późniejszym konsumowaniu nie okaże się czymś dobrym. Pozostałe rośliny można oczywiście pryskać takim nawozem od wiosny do lata. Pamiętaj trzeba jednak o zachowaniu dwutygodniowych odstępach pomiędzy aplikacjami. Dzięki takiemu opryskowi będą one rosnąć znacznie szybciej.

Cebula i ziemniaki - jaki nawóz wybrać?

Skoro wiemy o zrezygnowaniu z nawozu drożdżowego, trzeba znaleźć równie skuteczną alternatywę. W przypadku cebuli sprawdzą się nawozy organiczne takie jak oborniki lub kompost. Ziemniaki warto wzmocnić przygotowaną gnojówką. Można ją wykonać samodzielnie w domu.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.