Czysty ruszt na grilla. Wykorzystaj te cztery skuteczne i sprawdzone sposoby na jego wyczyszczenie

Jeśli planujemy grilla, warto się do tego odpowiednio przygotować. Mowa nie tylko o wcześniejszym przygotowaniu jedzenia. Należy zadbać także o to, by dobrze przygotować sprzęt. Szczególnie istotne jest wyczyszczenie rusztu, to nim będziemy przecież kłaść warzywa i mięso. Jak to zrobić?

Więcej ciekawych artykułów z poradami domowymi znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko wyczyścić ruszt z grilla?

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a razem z nią początek sezonu na grillowanie. Razem z pysznymi smakołykami pojawia się też odwieczny problem z myciem rusztu na grilla. Jak to zrobić szybko, porządnie i bez zbędnych wydatków? Mamy cztery świetne rozwiązania, które pomogą szybko uporać się z tym problemem.

Grillowanie - djęcie ilustracyjneGrill w majówkę może skończyć się karą. Nie tylko za grillowanie na balkonie

Przede wszystkim nie odwlekaj mycia. Ruszt na grilla czyść jak najszybciej po użyciu

Im szybciej zabierzesz się za czyszczenie rusztu, tym lepiej. Możesz go myć od razu po skończeniu grillowania. Gdy jest ciepły najłatwiej się pozbędziesz się zanieczyszczeń i unikniesz zaschniętego brudu.

Zrób miksturę z wody utlenionej i sody oczyszczonej. To sposób naszych mam i babć

Metoda stosowana przez starsze pokolenia jest aktualna do dzisiaj. Wykorzystaj ją i zrób pastę z sody oczyszczonej i wody utlenionej. Proporcje dobierz tak, aby uzyskać dość gęstą masę. Nałóż ją na ruszt i odczekaj trochę, po czym wyczyść grilla. Najlepiej będzie zrobić to sztywną szczotką.

Natrzyj ruszt na grilla połówką cebuli. Zdziwisz się, jaka jest skuteczna

Czyszczenie cebulą to jeden z najbardziej ekologicznych sposobów na utrzymanie czystości rusztu. Do tego jest bardzo prosty - przetnij cebulę na pół, nabij wypukłą częścią na widelec i potrzyj ruszt. To warzywo zastępuje i detergent i gąbkę. 

Jak wyczyścić ruszt do grilla?Ruszt do grilla. Jak wyczyścić go przed majówką? Najprostsze sposoby

Wyczyść zabrudzenia z rusztu gazetą lub folią aluminiową. Zastąpisz tym szczotkę

Zamiast sztywnej szczotki możesz użyć folii aluminiowej bądź gazety zwiniętej w kulkę. Pocieraj mocno kulką o ruszt, aby go wyczyścić. Pamiętaj, że najlepszy efekt uzyskasz czyszcząc grilla tuż po zakończeniu korzystania z niego. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy porady domowe. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: