Jak pozbyć się tłuszczu z mebli kuchennych? Proste i szybkie domowe sposoby na walkę z plamami

Plamy z tłuszczu, które widnieją na meblach kuchennych, to prawdziwa zmora pań i panów domu. Szczególnie często pojawiają się tam, gdzie kuchnia tętni życiem przez większość dnia. Jak radzić sobie z plamami z tłuszczu na meblach? Odpowiadamy.

Do walki z tłuszczem na meblach kuchennych nie wystarczy wyłącznie woda. Jeśli jednak nie chcemy korzystać z gotowych produktów czyszczenia, możemy zdecydować się na pozbycie się tłuszczu domowymi sposobami.

Zobacz wideo Plamy z tłuszczu to częsty problem. Nie wiesz, jak je usunąć?

Jak pozbyć się tłuszczu z mebli? Ocet doskonale radzi sobie z tłustymi plamami

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że nie musimy kupować gotowych specyfików, by skutecznie radzić sobie z plamami tłuszczu. Doskonale sprawdzi się do tego m.in. ocet. Aby przygotować płyn, który poradzi sobie z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami, należy zmieszać pół szklanki octu ze szklanką wody. Następnie przygotowaną miksturę należy przelać do butelki ze spryskiwaczem i spryskać nią wszystkie plamy po tłuszczu. Po kilku minutach można wytrzeć blaty.

Amoniak na tłuste plamy. Jak przygotować skuteczną mieszankę?

Jeśli mamy problem z plamami po tłuszczu na kuchennych meblach, powinniśmy sięgnąć po amoniak. Doskonale sprawdzi się w takich przypadkach roztwór przygotowany z 1 łyżki 20 proc. wody amoniakowej i wody. Po zamoczeniu szmatki w roztworze należy wytrzeć tłuste plamy. Następnym krokiem jest wytarcie mebli do sucha.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Plamy z tłuszczu. Soda świetnie sprawdzi się w walce z tłuszczem

Do wyczyszczenia szafek kuchennych z tłuszczu doskonale sprawdzi się soda. Możemy kupić ją w każdym sklepie spożywczym za mniej niż złotówkę. Aby przygotować skuteczny specyfik, należy zmieszać litr wody z kilkoma łyżkami sody. W tym roztworze moczymy ręcznik i wycieramy zabrudzenia. Jeśli plamy z tłuszczu są stare i zaschnięte, możemy posypać sodą wilgotną szmatkę i przystąpić do czyszczenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.