Rośliny na balkon i do ogrodu. Które nasiona warzyw i kwiatów wysiać w czerwcu?

Czerwiec to miesiąc, w którym warto wysiać nasiona, jeśli chcemy cieszyć się pięknym ogrodem czy balkonem. W tym okresie nie ma przymrozków, więc jeśli marzysz o uprawie roślin, to najwyższa pora, by zastanowić się, na co postawić. Które rośliny warto wysiać w czerwcu? Odpowiadamy.

Czerwiec to ciepły miesiąc, który warto wykorzystać na wysianie roślin. Jeśli chcemy w wakacje cieszyć się pysznymi warzywami, pięknymi kwiatami i aromatycznymi ziołami, warto jak najszybciej zdecydować się na siew? Co posadzić na balkonie, a co warto posadzić w ogrodzie?

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Co sadzić w czerwcu? Warzywa, które wysiewamy do gruntu i nie tylko

Czerwiec to miesiąc, w którym do gruntu wysiewamy wiele warzyw. Warto zadbać o to, by w ogrodzie znalazły się m.in. ogórki, cukinie, patisony czy kabaczki. W pierwszej połowie czerwca wciąż można sadzić sadzonki pomidorów i papryki. Jeśli chcemy zrobić zapas marchwi, również możemy zasadzić ją w gruncie. Należy jednak pamiętać, by wybrać nasiona o krótszym okresie wegetacji. W drugiej połowie czerwca można wysiać koper włoski.

W czerwcu siejemy również buraki ćwikłowe, fasolkę szparagową i warzywa kapustne. Do uprawy w ogrodzie, ale i na balkonie, możemy wybrać rzeżuchę, majeranek, tymianek, bazylię lub cząber. Na balkonie możemy również wysiać warzywa w doniczkach. Będą to m.in. rzodkiewka, szczypior, cebula, papryka, pomidorki koktajlowe, czosnek, sałata. Do uprawy nadadzą się również truskawki i poziomki - na przykład pnące.

Jakie kwiaty sadzimy w czerwcu? Kwiaty na balkon i do ogrodu, które warto mieć

W czerwcu wsadzamy do ziemi sadzonki, które wyhodowaliśmy wcześniej. Należą do nich m.in.: goździki, sasanki, rogownice, orliki i dzwonek karpacki. Piękną ozdobą będą również nagietki, stokrotki i niezapominajki.  Bezpośrednio do ziemi możemy wsadzić groszek pachnący, rezedę czy łubin żółty. Możemy również wysiać chabry, astry i kocimiętki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do skrzynek balkonowych wysiewamy w czerwcu rośliny dwuletnie: bratki i goździk brodaty. Pięknie prezentować się w doniczkach będą również nasturcje, lwia paszcza czy maciejka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.