Ile kosztują jagodzianki? Ekonomista mocno się zdziwił, gdy zobaczył cenę sezonowego wypieku

Rok 2022 to rok rekordowej inflacji, która w czerwcu wyniosła 15,6 procent. Takich wartości nie było w Polsce od ćwierćwiecza. Drożeje niemal wszystko, także jedzenie. Przekonał się o tym m.in. ekonomista Rafał Mundry, gdy robił zakupy w osiedlowej piekarni. Cena jagodzianki zwaliła go z nóg.

Więcej ciekawych przepisów znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Z jakim poziomem inflacji możemy pożegnać rok 2022?

Ekonomista opublikował na Twitterze zrobione przez siebie zdjęcie ceny drożdżówki z jagodami. Jego post wywołał burzę. Dlaczego? Otóż za jagodziankę w zwykłej, osiedlowej piekarni we Wrocławiu trzeba zapłacić szesnaście złotych. Internauci albo nie dowierzają, albo dzielą się równie kosmicznymi cenami wypieków ze swojej okolicy.

Rafał Mundry był zszokowany ceną słodkich bułek. Internauci również ubolewają nad inflacją

Ekonomista opublikował również dwa inne zdjęcia z cenami słodkich bułek. Na jednym widnieje kwota ośmiu złotych za rogalika, a na drugim za bułkę z rabarbarem. Rafał Mundry podzielił się też zdjęciem z Francji, gdzie za takiego samego rogalika zapłacił 1,1 euro (około 5 zł) w piekarni koło Luwru w centrum Paryża. Ekonomista jest zszokowany polskimi cenami, które zdają się rosnąć w zastraszającym tempie. Większość internautów zgadza się z nim:

Przecież to więcej niż średnia w Polsce za godzinę pracy. To Dubaj czy Wrocław? Masakra.
Ktoś, kto jest na najniższej krajowej, musi na tę jagodziankę pracować jakąś godzinę i 15 minut. Chore!
Na moim osiedlu w Lublinie jest cukiernia, w której już w zeszłe wakacje jagodzianki chodziły po 18 zł za sztukę. Faktem jest, że było w nich więcej jagód niż ciasta, jednak… w tym roku aż boję się zajrzeć do tej cukierni. Inna sprawa, czy będą, bo ciężko było je dostać…
U mnie w małym mieście są po 9 zł.
Dzisiaj w mojej cukierni pączki z różą 35 zł za sztukę. Naprawdę, nie kłamię.
Prawie tyle ile wynosi inflacja. Wrzuć za miesiąc, zobaczymy czy cena pójdzie w górę.
Droga ta Skandynawia.
Dzisiaj 16 jutro 26. Kupujcie, póki możecie!
Cena z kosmosu - jagodzianka 16 złotych. Chyba będziemy śnić, że jemy jagodziankę.
Więcej o: