Pułapka na muszki owocówki. Dzięki tym sposobom skutecznie pozbędziesz się ich z domu

Pułapka na muszki owocówki pozwoli ci pozbyć się tych uciążliwych owadów z domu. Skutecznych sposób na walkę z całą ich chmarą jest wiele. Oto najlepsze z nich.

Muszki owocówki pojawiają się w naszych domach, gdy jest gorąco, a my kupujemy niezliczone ilości owoców. Owady te mogą być groźne, bo przenoszą bakterie, ale są przede wszystkim niezwykle uciążliwe. Jak się ich pozbyć? Sprawdź.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Pułapka na muszki owocówki. Owoce najlepszą bronią

Do zrobienia najlepszej pułapki na muszki owocówki wykorzystaj to, co te owady lubią najbardziej. Owoce! Należy wrzucić je do miski, owinąć ją folią aluminiową i igłą zrobić w niej małe dziurki. Muszki wlecą do miski, ale nie będą już w stanie się z niej wydostać. Zamiast owoców możesz wykorzystać piwo owocowe lub owocowy napój.

Placki z cukinii to proste danie, które robi się szybko i smakuje każdemu. A jeśli się wam znudzi, dla urozmaicenia możecie zrobić z cukinii frittatę, pizzę albo tartę z cukinią.Placki z cukinii - przepis na letni i lekki obiad. Smakują obłędnie ze śmietaną

Ocet na muszki owocówki. Mikstura, dzięki której pozbędziesz się niechcianych gości

Dwie lub trzy łyżki octu winnego plus parę kropel płynu do mycia naczyń również może zdziałać cuda.  Tutaj również trzeba owinąć szklankę z miksturą folią spożywczą, a następnie ją nakłuć.

Więcej przepisów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Muszki owocówki w domu. Wciągnij je odkurzaczem

Jeśli w twoim domu aż roi się od muszek owocówek, musisz wziąć pod uwagę kilka sposobów walki z tymi niechcianymi gośćmi. Świetnie sprawdzi się również wciąganie ich odkurzaczem. Dzięki temu możemy usunąć ich nadmiar.

Kotlety mielone z piekarnikaKotlety mielone pieczone w piekarniku będą soczyste i delikatne

Rośliny odstraszające muszki owocówki. Musisz mieć je w domu

Z tymi owadami można walczyć w bardziej ekologiczny sposób. Muszki owocówki nie lubią zapachu lawendy, więc warto mieć ją w swoim domu. Podobne działanie odstraszające ma kocimiętka. Muszki owocówki nie lubią również ziół. Warto więc mieć na swoim kuchennym parapecie takie zioła jak bazylia, rozmaryn czy oregano.  

Więcej o: