Domowy płyn na muszki owocówki. Połącz dwa składniki i rozwiąż problem irytujących owadów

Muszki owocówki pojawiają się w naszych kuchniach nie wiadomo skąd i nie dają się tak łatwo wygonić. Na szczęście znamy przepis na domowy płyn na muszki owocówki, który pozwoli ci się z nimi rozprawić raz na zawsze. Jeden ze składników na pewno masz w swojej kuchni, drugi kupisz za 4 zł. Chodzi oczywiście o mieszankę octu jabłkowego i płynu do naczyń.
Zobacz wideo

Najlepszym domowym sposobem na uciążliwe muszki owocówki jest mieszanka octu jabłkowego i kilku kropli płynu do naczyń. Muszki uwielbiają zapach fermentacji, a dodatkowo ocet jabłkowy działa na owady bardzo wabiąco. Jeśli w twojej kuchni pojawiły się niechciane owady, oprócz zachowania czystości i odpowiedniego poziomu higieny, warto wspomóc się skutecznym płynem. To świetny sposób, kiedy w naszym domu stawiamy na naturalne, eko rozwiązania.

Jak przygotować domowy płyn na muszki owocówki?

  1. Przygotuj naczynie lub szklankę i wlej ocet jabłkowy. Jeśli przeszkadza ci jego intensywny zapach, rozcieńcz go z wodą w proporcji 2:3.
  2. Do naczynia z octem dodaj kilka kropli płynu do naczyń. Nie mieszaj, płyn powinien pozostać na powierzchni cieczy.
  3. Szklankę z roztworem ustaw na parapecie lub w miejscu, gdzie muszek jest najwięcej. Pozostaw na 2-3 godziny. Po tym czasie muszki zwabione atrakcyjnym dla siebie zapachem utoną w roztworze octu i płynu do naczyń.

Dla jeszcze lepszego efektu rozstaw kilka naczyń z płynem na muszki w swoim domu, szczególnie blisko kosza na śmieci, zlewu, zmywarki lub na blacie obok koszyka z owocami lub warzywami.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: