Domowy płyn na muszki owocówki. Połącz dwa składniki i rozwiąż problem irytujących owadów

Muszki owocówki pojawiają się w naszych kuchniach nie wiadomo skąd i nie dają się tak łatwo wygonić. Na szczęście znamy przepis na domowy płyn na muszki owocówki, który pozwoli ci się z nimi rozprawić raz na zawsze. Jeden ze składników na pewno masz w swojej kuchni, drugi kupisz za 4 zł. Chodzi oczywiście o mieszankę octu jabłkowego i płynu do naczyń.
Zobacz wideo

Najlepszym domowym sposobem na uciążliwe muszki owocówki jest mieszanka octu jabłkowego i kilku kropli płynu do naczyń. Muszki uwielbiają zapach fermentacji, a dodatkowo ocet jabłkowy działa na owady bardzo wabiąco. Jeśli w twojej kuchni pojawiły się niechciane owady, oprócz zachowania czystości i odpowiedniego poziomu higieny, warto wspomóc się skutecznym płynem. To świetny sposób, kiedy w naszym domu stawiamy na naturalne, eko rozwiązania.

Jak szybko schłodzić napoje?Jak szybko schłodzić napoje? Cztery triki do zapamiętania na lato

Jak przygotować domowy płyn na muszki owocówki?

  1. Przygotuj naczynie lub szklankę i wlej ocet jabłkowy. Jeśli przeszkadza ci jego intensywny zapach, rozcieńcz go z wodą w proporcji 2:3.
  2. Do naczynia z octem dodaj kilka kropli płynu do naczyń. Nie mieszaj, płyn powinien pozostać na powierzchni cieczy.
  3. Szklankę z roztworem ustaw na parapecie lub w miejscu, gdzie muszek jest najwięcej. Pozostaw na 2-3 godziny. Po tym czasie muszki zwabione atrakcyjnym dla siebie zapachem utoną w roztworze octu i płynu do naczyń.

Pasztet z cukinii. Przepis, który zajmie tylko kilka chwil. Żółty ser podkręci smak potrawy. Zdjęcie ilustracyjnePasztet z cukinii. Przepis, który zajmie tylko kilka chwil

Dla jeszcze lepszego efektu rozstaw kilka naczyń z płynem na muszki w swoim domu, szczególnie blisko kosza na śmieci, zlewu, zmywarki lub na blacie obok koszyka z owocami lub warzywami.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: