Sięgnij po 2 zł, by wyczyścić piekarnik na błysk. Szybki i skuteczny sposób na pozbycie się zabrudzeń

Dużo pieczesz i gotujesz? A więc dobrze wiesz, jak trudno utrzymać nieskazitelny porządek w kuchni. Najtrudniej jest z zachowaniem czystości piekarnika. Jego mycie bywa niezwykle uciążliwe, jednak okazuje się, że wystarczy wykorzystać monetę, by z łatwością pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Jak to zrobić?

Nadchodzi grudzień, a wraz z nim wiele okazji do tego, by spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Takie spotkania zwykle bogate są w przepyszne ciasta oraz potrawy, którymi chętnie częstujemy naszych gości. Właśnie wtedy najbardziej zależy nam na tym, aby szybko i skutecznie czyścić piekarnik między kolejnym przygotowywaniem posiłków. Zabrudzenia oraz zapachy, które utrzymują się w nim po upieczeniu mięsa lub różnych słodkości, potrafią uprzykrzyć gotowanie, a my wiemy, jak skutecznie sobie z nimi poradzić. 

Zobacz wideo Ryba po grecku w wersji klasycznej i wege z selera

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak skutecznie umyć piekarnik? Lepiej odpuść funkcję samoczyszczenia

Wiele nowych sprzętów jest wyposażonych w funkcję samoczyszczenia. Obietnica tego, że nie będziemy musieli ręcznie szorować piekarnika, przyprawia nas o uśmiech i od razu w głowie planujemy, na co przeznaczymy zaoszczędzony czas. W rzeczywistości funkcja często nie działa tak, jak to sobie wyobrażamy.

Chcemy czy nie, nawet samoczyszczenie wymaga naszego zaangażowania, by ręcznie umyć zaschnięte resztki lub okruchy. Po skorzystaniu z takiej funkcji te czynności będą o wiele łatwiejsze do wykonania, jednak podobny efekt można osiągnąć, korzystając z ulubionego środka czyszczącego i... monety! Warto z niej skorzystać, ponieważ samoczyszczenie urządzeń bywa niezwykle kosztowne. To nieekonomiczne oraz nieekologiczne rozwiązanie.

Szybki sposób na pozbycie się zabrudzeń z piekarnika. Jak wyczyścić monetą?

Jeśli chcesz szybko wyczyścić piekarnik, pozbywając się wszelkich przypaleń, okruchów, a nawet brzydkich zapachów, skorzystaj z zaskakującego, choć skutecznego rozwiązania. Wystarczy, że sięgniesz po ulubiony detergent do czyszczenia piekarników i obficie nałożysz go na wszelkie zakamarki urządzenia. Po 15 minutach weź 2 zł, by z łatwością doczyścić resztki przypaleń, jakie w nim pozostały. Po tym umyj piekarnik jak zwykle, a będzie skutecznie doczyszczony.

Więcej o:
Copyright © Agora SA