Domowy oprysk na mszyce zrobisz za mniej niż dwa złote. Wymieszaj ten składnik z wodą, a pozbędziesz się problemu

Naturalny środek na mszyce zrobisz tylko z jednego składnika, który na pewno masz w domu. Rozrób go z wodą, a pozbędziesz się uciążliwych szkodników na dobre.

Mszyce to szkodniki, które potrafią spędzać sen z powiek zarówno tym bardziej doświadczonym ogrodnikom, jak i amatorom. Owady niszczą uprawy i bardzo szybko się rozmnażają, dlatego nie należy lekceważyć pojawienia się ich w ogrodzie. Na szczęście wystarczy jeden składnik, żeby pozbyć się ich na dobre.

Mszyce niszczą uprawy? Wypróbuj trik z szarym mydłem

Do przygotowania domowego oprysku na mszyce, wystarczy szare mydło i litr wody. Kawałek kostki zetrzyj na tarce, a następnie połącz łyżkę wiórów z ciepłą wodą i mieszaj do rozpuszczenia. Następnie przelej miksturę do spryskiwacza i zaaplikuj na zaatakowaną przez mszyce roślinę. Warto dodatkowo spryskać dolną część rośliny, bo to tam najczęściej możemy znaleźć szkodniki.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Szare mydło nie jest jedynym składnikiem, który pozwoli na skuteczną walkę z mszycami. Innym domowym trikiem na prosty oprysk jest wymieszanie litra ciepłej wody z połową łyżeczki oleju roślinnego i jedną czwartą łyżeczki sody oczyszczonej. Tak przygotowaną miksturą spryskaj roślinę pamiętając o ich dolnych partiach.

Nie masz szarego mydła? Zaproś sprzymierzeńców do walki z mszycami

Jeżeli nie masz czasu na regularną pielęgnację roślin, warto zaprosić do ogrodu sprzymierzeńców. Naturalnymi wrogami mszyc są biedronki, które żywią się tymi drobnymi szkodnikami. Czerwone owady można spróbować zwabić do swojego ogrodu  pozostawiając na trawniku trochę niezagrabionych liści czy tworzyć domek dla owadów na przykład z pędów bambusa. Biedronki lubią chować się przed słońcem zacienionych miejscach, więc stworzenie im takiego schronienia będzie dla nich wyjątkowo kuszące.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.