Katarzyna Bosacka radzi, jak oszczędzić na zakupach. Uwaga na ryż w torebkach

Katarzyna Bosacka podzieliła się ze swoimi widzami patentem na tańsze zakupy. Zdradziła, jakich produktów nie warto kupować i jaki wybór jest lepszy. Już nigdy nie kupisz sypkich produktów w takich opakowaniach. I to nie tylko przez oszczędność.

Drożyzna szaleje w sklepach, więc większość z nas szuka oszczędności. Z pomocą przychodzi Katarzyna Bosacka - dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna, która swoją wiedzą dzieli się również w mediach społecznościowych. W ostatnim nagraniu opublikowanym na Instagramie podzieliła się sposobem na oszczędność przy kupowaniu produktów sypkich. Warto się do niego zastosować, by część pieniędzy została w naszej kieszeni. 

Zobacz wideo Jakie sposoby na oszczędzanie mają Polacy? [SONDA]

Jak oszczędzić na zakupach? Oto sposób Katarzyny Bosackiej 

Nikt nie lubi przepłacać. A większość z nas to robi. Zdaniem Katarzyny Bosackiej najczęściej przepłacamy w sklepach, gdy kupujemy produkty sypkie. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Jak zaoszczędzić na zakupach? Zdecydowanie wybierajmy produkty sypkie. Ryż czy kasze kupujmy po prostu w kilogramowych opakowaniach, a nie torebkach foliowych

- powiedziała na wideo opublikowanym na Instagramie. Warto zrobić to jednak nie tylko dla swojego budżetu domowego, ale i zdrowia oraz środowiska. 

Ryż luzem jest bardziej przyjazny dla środowiska. Opakowania ryżu w torebkach generują duże ilości plastiku, który może wiele lat "tkwić" w środowisku naturalnym

- dodała Katarzyna Bosacka. Zwróciła też uwagę, że ryż pakowany luzem jest świeższy i jest lepszej jakości od tego kupowanego w torebkach.  

Uwaga, uwaga, ryż luzem za kilogram kosztuje 4,70 zł, a ten zapakowany w torebkach aż 10,40 zł   

- poinformowała. O tym samym mówiła Katarzyna Bosacka w rozmowie z haps.pl w 2022 roku. Ekspertka wspomniała wówczas, że jest to ważna rzecz, która ma wpływ na oszczędzanie. - Jesteśmy przyzwyczajeni do udogodnień, więc większość z nas np. gotuje ryż w plastikowych torebkach - stwierdziła. Skąd bierze się tak ogromna różnica w cenie? - W jednym z odcinków swojego programu porównałam więc żywność w torebkach z żywnością kupowaną luzem i okazało się, że produkty w torebkach mogą być nawet dwa razy droższe. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Cena jest wyższa, bo płacimy za żywność zapakowaną w torebkę - dodała Bosacka.

 

Jak oszczędzić na zakupach? To zawsze się sprawdza 

Aby oszczędzić na zakupach, warto zastosować się do poniższych rad: 

  1. Nie wychodź na zakupy bez listy. Sporządzenie jej sprawia, że oszczędzamy czas i pieniądze podczas robienia zakupów. Ważne, aby ściśle trzymać się planu i nie spacerować bez celu po sklepie.  
  2. Zaplanuj posiłki na cały tydzień, tworząc jadłospis. Wówczas jest mniejsza szansa na zakup czegoś ponad program. 
  3. Postaraj się określić budżet na jedzenie.  
  4. Nie kupuj na zapas tego, co może się zepsuć. Tego rodzaju praktyka najczęściej kończy się marnowaniem żywności i stratą pieniędzy. 
  5. Analizuj rabaty, porównuj ceny w sklepach. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.