Poszłam do lasu tylko po te grzyby. Wrzuciłam je do ciasta i zrobiłam niesamowite placki

Placki ziemniaczane to klasyk nad klasykami, a ich przepis znany jest od pokoleń. By je zrobić wcale nie trzeba wiele, a potrzebne składniki masz je w domu. Ostatnio jednak natchnęło mnie, aby zmienić ich skład. To okazało się strzałem w dziesiątkę, tylko dzięki jednemu składnikowi.

Obecny okres grzybobrań to idealny czas dla grzybiarzy, a także dla ludzi, którzy uwielbiają smak tych przysmaków. Wiele osób właśnie teraz wybiera się do lasów, by później wrócić z pełnymi koszykami. Z grzybów można zrobić naprawdę dużo, lecz wiele osób i tak stawia na ich suszenie lub marynowanie. Jeśli chcesz posmakować nieco innego smaku, wykorzystaj je do dań obiadowych. Nie tylko zrób z nich aromatyczne sosy, ale dodaj je również do potraw, o których nawet nie pomyślisz.

Zobacz wideo Placki z kiszonej kapusty - fuczki

Okazuje się, że dodatek grzybów świetnie sprawdza się w plackach ziemniaczanych. Nawet ich niewielka ilość sprawia, że potrawa ta zyskuje nowy smak i okazuje się jeszcze smaczniejsza. Osobiście używam do tego kurek, które uprzednio dobrze oczyściłam i przyrządziłam. Takie placki można podawać z dodatkową porcją grzybów, które będą w formie sosu. Jeśli jednak lubisz dodatek śmietany, ona również sprawdzi się wyśmienicie.

Przepis na placki ziemniaczane z grzybami

Składniki

  • 500 g ziemniaków,
  • 200 g świeżych kurek,
  • cebula,
  • 2 jajka,
  • 2 łyżki mąki pszennej,
  • sól i pieprz do smaku,
  • olej do smażenia,
  • natka pietruszki do dekoracji.

Sposób przygotowania

  1. Ziemniaki obierz, oczyść i zetrzyj je na tarce o drobnych oczkach, pozostaw je na chwilę, a następnie odsącz je z nadmiaru wody. Cebulę drobno posiekaj, a grzyby oczyść i pokrój w małe kawałki.
  2. Na patelni podsmaż grzyby z cebulą, aż zmiękną i odparują nadmiar wody. Do startych ziemniaków dodaj podsmażone grzyby z cebulą, jajka, mąkę, sól i pieprz. Dokładnie wymieszaj, aby składniki się połączyły.
  3. Na rozgrzanej patelni z odrobiną oleju nakładaj łyżką porcje masy ziemniaczano-grzybowej, formując placki. Smaż je z obu stron na złoty kolor, aż będą chrupiące.
  4. Po usmażeniu przekładaj je na talerz wyłożony ręcznikiem papierowym, by pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Podawaj na ciepło, posypane natką pietruszki, jeśli lubisz.
Więcej o: