Blogerka kulinarna zdradza, jak przedłużyć trwałość jogurtu. Jest na to bardzo prosty sposób

Mrożony jogurt zamiast lodów wciąż robi furorę. Czy wiedzieliście, że produkt ten można zamrażać nie tylko z myślą o deserze?

Tiffany to autorka bloga kulinarnego "Don't Waste the Crumbs" ("Nie marnuj resztek"), którego motywem przewodnim jest ekonomiczne gotowanie. Wśród przepisów opublikowanych przez autorkę, można znaleźć wiele takich, które wykorzystują resztki po poprzednich posiłkach w niezwykle smakowity sposób.

Blogerka dzieli się też kulinarnymi trikami, pozwalającymi zaoszczędzić pieniądze. Ostatnio opublikowała wpis o mrożeniu jogurtu. Często kupuje kilka opakowań produktu na zapas na wyprzedażach. Zwykle wykorzystuje go do smoothies, dodaje go też do sałatek i granoli.

Mrożony jogurt - do czego?

Tiffany zwróciła uwagę na to, że zamrożenie jogurtu może wpłynąć na zmianę jego konsystencji po rozmrożeniu na wodnistą i pełną grudek. Smak prawdopodobnie będzie odrobinę bardziej kwaśny. Taki jogurt sprawdzi się więc najlepiej podczas robienia potraw, w których kremowa konsystencja produktu nie będzie miała znaczenia. Blogerka używa go najczęściej w wypiekach, sosach oraz owocowych koktajlach. Jeśli masz ochotę na zjedzenie samego jogurtu, lepiej po prostu kup świeży. Konsystencja mrożonego produktu bez żadnych dodatków może ci nie odpowiadać. 

Zobacz wideo Zobacz również: Pyszny mrożony jogurt - nie tylko dla najmłodszych

Jak mrozić jogurt?

Akcesoria, które przydadzą ci się podczas mrożenia jogurtu to: gałkownica (łyżka do nakładania lodów), która pozwoli podzielić jogurt na równe porcje, blacha do pieczenia oraz pergamin. Oczywiście taka metoda sprawdzi się raczej w przypadku gęstego jogurtu.

Wystarczy, że rozłożysz pergamin na blasze i gałkownicą nałożysz na niego równe porcje jogurtu. Pamiętaj, żeby zachować pomiędzy nimi ok. dwucentymetrowy odstęp.

Kolejny krok to włożenie blachy do zamrażalnika (na kilka godzin, a najlepiej na całą noc). Po tym czasie możesz zdjąć z blachy kawałki jogurtu i przełożyć je do pojemnika. Jeśli w zamrażalniku nie masz aż tyle miejsca albo twój jogurt ma rzadką konsystencję, możesz również przelać go do pojemników na kostki lodu. Taki jogurt można przechowywać w zamrażalniku do 3 miesięcy.

Więcej o: