Masz problem z otwarciem słoika? Jest trik, który może ci w tym pomóc. Wystarczy taśma klejąca

Otwieranie słoika to często nie lada wyzwanie. Ale zamiast męczyć się i boleśnie nadwyrężać nadgarstek, możesz użyć szybkiego triku. Tym razem nie chodzi o podważanie nożem czy podgrzewanie zapalniczką.

Słoik, który nie chce się otworzyć? Brzmi znajomo. Można próbować na wiele sposobów, ale często nic nie przynosi rezultatu lub trzeba się trochę namęczyć, aby wieczko "puściło". Problemy z otwieraniem słoików mogą jednak odejść w niepamięć dzięki sposobowi z użyciem taśmy klejącej.

Jak otworzyć słoik bez otwieracza? Za pomocą taśmy klejącej

Na czym polega sztuczka? Najpierw trzeba oderwać kilkunastocentymetrowy kawałek mocnej taśmy klejącej (np. takiej, której używa się do izolacji). Następnie należy przykleić jedną końcówkę na zakrętce i, przytrzymując słoik ręką, pociągnąć za drugi jej koniec w swoją stronę, a wieczko powinno bez problemu się odkręcić. Aby wzmocnić efekt, można przykleić kilka warstw taśmy. Na poniższym filmie zostało dokładnie pokazane, jak należy wykonać trik:

 

A może wy macie inne sprawdzone sposoby na to, jak otworzyć uparty słoik? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Więcej o:
Komentarze (6)
Masz problem z otwarciem słoika? Jest trik, który może ci w tym pomóc. Wystarczy taśma klejąca
Zaloguj się
 • a_usher

  Oceniono 2 razy 2

  Takie rozwiązanie wystarczy do otwarcia słoika ze sklepu, ale jeśli ktoś ma dość siły, aby utrzymać słoik w jednej ręce i ciągnąć za taśmę drugą ręką, równie dobrze odkręci słoik bez szarpania się z taśmą. Z kolei opisany przez innych otwieracz do zakrętek poradzi sobie z przetworami domowymi i nie zużywa się jak taśma.
  Wniosek taki: Pokazano kolejną anegdotyczną akcję MacGyvera.

 • js08836

  Oceniono 2 razy 2

  Bardziej durniejszego sposobu nie widziałem. Niech odkręci słoik zagotowany z ogórkami czy grzybkami tą taśmą. Taśma nie wydłużyła ramienia. Gdyby przymocowała mocny patyk taśmą i owinęła nią cały patyk, to wydłużyłaby ramię, a wtedy słoik tworzyłaby bez problemu. Tylko po co się tak gimnastykować. Za parę złotych kupić specjalny przyrząd i problem znika. Pisał o tym poprzednik @mictlan50.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 1 raz 1

  MAM DUŻO LEPSZY POMYSŁ!!!

  1. kupujemy goryla najlepiej małego (może to być trochę skomplikowane bo goryle są pod ochroną)
  2. budujemy dla niego duży wybieg - ogrzewany bo Goryle są z Afryki
  3. Wychowujemy i karmimy i goryla czekając, aż podrośnie i nabierze sił potrwa to parę lat
  4. Przechodzimy do tresury i uczymy goryla otwierać słoiki, jest inteligentny w parę tygodni, czy miesięcy załapie,
  5.Goryl ma potężną siłę w łapie i będzie otwierał bez trudu!!!

  UWAGA!!! Goryl nie nadaje się do otwierania słoików z przetworami owocowymi bo sam uwielbia owoce i może nam zeżreć! do słoików z owocami trzeba mieć jakiegoś mięsożercę co owoców nie tyka!!!

 • bronek176

  Oceniono 1 raz 1

  Wynalazek na miarę geniusza z Żoliborza.

 • paseo

  Oceniono 1 raz 1

  Ale brednie.Podwaza sie czubkiem duzej lyzki.Wciska sie ja pod pokrywke,mocno trzyma i lekko prxekreca.Uslyszymy syk i juz sie odkreci bez problemu.
  Kopiujecie bezmyslnie idiotyzmy albo robicie to celowo,zeby sprowokowac czytelnikow

 • mictlan50

  Oceniono 3 razy 1

  Znam prostsze rozwiazanie gdy brak sil.Idziesz do sklepu- kupujesz przyzad do odkrecania nakretek -chowasz w szufladzie -w razie ptrzeby wyciagasz i odkrecasz.Proste?Prawda?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX