Jak szybko i w prosty sposób obrać jajko? Potrzebujesz do tego tylko szklanki z zimną wodą

Lubisz jeść jajka na twardo, ale nie znosisz ich obierać? Żeby to sobie ułatwić, potrzebna ci będzie tylko szklanka i zimna woda. Dzięki naszemu trikowi skorupka bez problemu będzie odchodzić od jajka, a ty nie zmarnujesz więcej białka.

Obieranie ugotowanych jajek to nie zawsze łatwa sprawa. Skorupka czasami przywiera do jajka i bardzo ciężko od niego odchodzi. W konsekwencji zdejmujemy ją razem z kawałkami białka, które później ląduje w koszu. W dodatku samo jajko nie wygląda przy tym estetycznie.

Wystarczy zastosować bardzo prosty, szybki i tani trik, dzięki któremu obieranie jajek będzie dużo łatwiejsze, a skorupka wręcz sama będzie odchodzić od białka. Potrzebujesz do tego tak naprawdę tylko jednego naczynia, które każdy ma w swojej kuchni. To zwykła szklanka. Ewentualnie możesz ją zastąpić pojemnikiem, dzięki któremu obierzesz jednocześnie kilka jajek.

Jak szybko obrać jajko ze skorupki?

 1. Ugotuj jajko na twardo.
 2. Włóż je do szklanki z zimną wodą tak, aby w większości było w niej zanurzone.
 3. Przykryj naczynie dłonią i dosłownie przez kilka chwil energicznie potrząsaj.

Inny trik na idealnie obrane jajka: soda oczyszczona

Również soda oczyszczona może pomóc ci szybciej i łatwiej obierać jajka. Na jedną czwartą litra wody, w której będziesz je gotować, wsyp pół łyżeczki sody oczyszczonej. Dalej postępuj tak jak zwykle. Alternatywnie można dodać również łyżeczkę soli, która działa podobnie jak soda oczyszczona.

Więcej o:
Komentarze (22)
Jak szybko i w prosty sposób obrać jajko? Potrzebujesz do tego tylko szklanki z zimną wodą
Zaloguj się
 • crizzcrizz

  Oceniono 11 razy 7

  do obierania jajek używam następujących akcesoriów: dziadek do orzechów, koc, tłuczek drewniany, spodek, nóż, miska, piła do drewna, obierak do ziemniaków, tasaczek, pilnik, talerz oraz gilotyna..

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 9 razy 5

  Ale jak to gotować jajka? Nie słyszycie wtedy krzyku nienarodzonych zarodków, gotowanych we wrzątku jak pierwszych chrześcijan?

 • eldemon

  Oceniono 4 razy 4

  No nie, 20 lat tak już obieram!
  Ale jestem mądry!

 • rozterka47

  Oceniono 5 razy 3

  Kurde cale życie zalewam w garnku ugotowane jajka zimną wodą i przelewam kilkakrotnie , żeby bez problemu obrać .

 • madznun

  Oceniono 1 raz 1

  To jak to śniadanie wielkanocne będzie wyglądało? Gotujemy jedno jajo na twardo i do szklanki z zimną wodą. następne jajo na twardo itd...?

 • ja_prostak

  0

  Polska wysycha a wy tak szafujecie wodą??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX