Russell Crowe zagra jednego z najsłynniejszych szefów kuchni na świecie. To mentor Gordona Ramsaya

Ekranizacja biografii jednego z najbardziej znanych szefów kuchni - Marco Pierre'a White'a - nabiera rozpędu. Do produkcji dołączył australijski aktor Russell Crowe, który zajmie się reżyserią, współtworzy scenariusz, a także wciela się w główną rolę.

Po nabyciu praw przez Ridleya Scotta do ekranizacji "The Devil in the Kitchen" w 2014 o filmie było cicho, natomiast teraz sprawy nabierają rozpędu.

"Gdyby jakiś aktor z Hollywood miał mnie zagrać, to powinien być właśnie Russell"

Początkowo z projektem związany był inny aktor, Michael Fassbender. Kandydaturę Crowe'a poparł jednak sam White, który jest zadowolony z takiego obrotu spraw. - Gdyby jakiś aktor z Hollywood miał mnie zagrać, to powinien być właśnie Russell Crowe - wyznał szef kuchni.

Film obejmie dużą część życia kucharza. Będzie wymagał zaangażowania wielu aktorów, a Russell Crowe będzie grał zaledwie jedną z kilku "wersji" słynnego szefa kuchni (konkretnie trzecią z czterech). - Kiedy powstaje film o życiu jakiejś osoby, nie obsadzają przecież w roli tylko jednego aktora. W końcu mam już prawie 60 lat - komentuje White.

Klasyki i nowości. Oto lista 100 najlepszych zdaniem krytyków filmowych komedii:

Zobacz wideo

Kim jest Marco Pierre White?

Marco Pierre White to słynny brytyjski szef kuchni, który ma na swoim koncie wiele gwiazdek Michelin (więcej o tym prestiżowym wyróżnieniu sceny kulinarnej przeczytasz w tym materiale: Gwiazdki Michelin od podszewki, czyli jak to się stało, że producent opon przygotowuje najważniejszy na świecie przewodnik po restauracjach?). Został również najmłodszym szefem kuchni nagrodzonym tym prestiżowym wyróżnieniem - swoją pierwszą gwiazdkę otrzymał w 1994 roku, w wieku 32 lat. Jeszcze wcześniej, bo w wieku 24 lat został głównym szefem w restauracji Harvey's. Jest także mentorem jednego z najsłynniejszych kucharzy-celebrytów - Gordona Ramsaya.

Więcej o: