Kucharz pokazał, jak robi najpiękniejsze pierożki świata. Sami nie możemy oderwać wzroku

Czy to polskie pierożki, czy włoskie ravioli, sposobów na ich przygotowanie jest wiele i każdy słuszny. Pewien kucharz postanowił podzielić się swoją metodą, ale nie samo ciasto czy farsz robi furorę.

Jakim cudem pierogi mogą być tak piękne?

Wideo, które opublikował kucharz pod nickiem @datenightcooking, wiele osób wprawiło w osłupienie, a nawet wprowadziło w stan niemal medytacyjny. Pokazał, jak przygotowuje włoskie ravioli, a konkretnie jeden z dość klasycznych, lecz wyrafinowanych ich wariantów. Receptura sama w sobie nie jest skomplikowana. Wystarczy przygotować ciasto oraz farsz, zlepić całość i ugotować. Jednak po obejrzeniu nagrania sami zastanawiamy się, jakim cudem pierogi mogą być tak piękne.

Przygotowanie ravioli rozpoczyna od bazy, czyli ciasta na pierogi. Jednak nie jest ono takie zwyczajne, bowiem pomiędzy dwiema warstwami układa liście ziół, a następnie przeciąga całość przez maszynkę do makaronu. Na surowe ciasto za pomocą domowej szprycy (czyli woreczka z uciętym rożkiem) nakłada farsz na bazie ricotty i szpinaku. Do środka zaś wbija po jednym żółtku. Całość przykrywa drugim płatem makaronu, zlepia brzegi pierożków, odcina nadmiar ciasta i gotuje.

Już sam proces przygotowywania ravioli wygląda bosko, a nie doszliśmy nawet do prezentacji dania. Sam kucharz zapowiada na początku filmiku:

Czekajcie, aż zobaczycie, jak z tych łobuzów wypływa żółtko.

Poczekaliśmy i nie żałujemy. To naprawdę najlepsze wideo kulinarne, jakie widzieliśmy w ostatnim czasie. Nie ma tu żadnej muzyki, a same dźwięki przygotowywanego jedzenia i głos mężczyzny, który wyjaśnia kolejne kroki. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, co to jest ASMR - to wideo jest odpowiedzią.

ASMR (ang. autonomous sensory meridian response, czyli samoistna odpowiedź meridianów czuciowych) to w skrócie przyjemne uczucie mrowienia głównie w okolicach głowy i szyi, które wywoływane jest m.in. przez dotyk, dźwięki lub widziane obrazy. Już ładnych kilka lat temu internet oszalał na punkcie tego zjawiska. Do tej pory pojawiła się cała masa filmików, w których przedstawia się kojące dźwięki czy obrazy, które uspokajają, relaksują i wprowadzają odbiorcę w dobry nastrój.

Piękne, polskie pierożki można przygotować też w inny sposób. Wystarczy chwila cierpliwości i wychodzą takie kwiatki:

Również obserwatorzy profilu nie kryli ekscytacji. Wśród komentarzy można znaleźć między innymi:

Absolutnie oszałamiające. Wow!
Matko Boska. To jest piękne.
To jest jajkastyczne!

Na profilu kucharza jest też cała masa innych przyjemnych dla oka filmików. Jeśli więc przemawia do was ASMR w takiej formie, warto go zaobserwować. Co sądzicie o nagraniu z ravioli? Też lewitujecie?

Więcej o: