TikTok pokazuje, że źle je przechowujesz. Trik, który przedłuży świeżość cytryn nawet o trzy tygodnie

Cytryny to owoce, po które sięga każdy, a ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Jednak nie wszyscy przechowują je odpowiednio. Przez to nie tylko tracą na świeżości, lecz także na właściwościach. Trik z TikToka pokazuje, jak prawidłowo trzymać cytryny w domu. Znałeś ten sposób wcześniej?

Drzewa cytrynowe kwitną i owocują przez cały rok. Istnieją nawet takie gatunki drzew, na których jednocześnie znajdują się kwiaty i już dojrzałe owoce. Cytryna ma w sobie bardzo dużo witaminy C i składników mineralnych takich jak wapń, żelazo czy fosfor. Chroni również przed infekcjami, a także znajduje swoje zastosowanie w domowych zadaniach. Usuwa przebarwienia i jest dobrym odplamiaczem. W starożytnej Grecji była symbolem zdrowia.

Jej zastosowanie w kuchni jest obszerne. Sok dodaje się do ciast, sosów, zup, mięs i warzyw. Koneserzy kwaśnych smaków spożywają plasterki cytryny bez żadnych dodatków.

Mało kto jednak wie, jak odpowiednio przechowywać te owoce, aby były świeże jak najdłużej. Najczęściej wyciąga się je z foliowych reklamówek i pozostawia na blacie w kuchni. Cytryny przechowywane w temperaturze pokojowej psują się na pewno szybciej, a przy tym tracą swoje najcenniejsze właściwości.

TikTokowy trik, który przedłuży żywotność cytryn

Aby kwaśne owoce mogły pozostać świeże i soczyste jak najdłużej, trzeba przechowywać je w odpowiednich warunkach. TikTokerka @kalejunkie pokazała swój sposób, który może wydać się bardzo przydatny, gdy przygotowujesz coś z cytryn. Dzięki niemu nie tylko zachowasz soczystość i pełnię smaku, lecz także owoce nie stracą na wyglądzie.

Wystarczy, że dokładnie umyjesz cytryny, a następnie umieścisz je w misce. Kolejnym krokiem jest zalanie ich zimną wodą i wstawienie do lodówki. Według tiktokerki ta metoda sprawi, że cytryny będą świeże nawet po upływie kilku tygodni.

Więcej o:
Copyright © Agora SA