Krakowska restauracja najlepszą w Polsce i jedną z najlepszych na świecie. Prestiżowy konkurs wyłonił zwycięzcę

World Culinary Awards to coroczny program nagród kulinarnych przyznawanych restauracjom z całego świata. W tym roku mamy wyjątkowy powód do dumy - krakowska restauracja Fiorentina została ogłoszona najlepszą restauracją w Polsce i znalazła się wśród najlepszych restauracji na świecie. Na liście znalazły się też trzy inne polskie restauracje - dwie z Krakowa i jedna z Warszawy.

Więcej kulinarnych ciekawostek znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Właściciel restauracji Fiorentina reklamuje ją hasłem "Najlepsza polska restauracja w Krakowie". Jak się jednak okazuje, Fiorentina jest w ogóle najlepszą restauracją w Polsce i znajduje się wśród najlepszych na świecie. Tak zadecydowało jury World Culinary Awards, projektu, który jest częścią konkursu World Travel Awards, przyznającego nagrody i wyróżnienia obiektom z branży turystycznej i hotelarskiej. 

Restauracja FiorentinaRestauracja Fiorentina MICHAŁ ŁEPECKI

Restauracja Fiorentina znajduje się w zabytkowej kamienicy przy ulicy Grodzkiej 63 i serwuje dania kuchni polskiej, w której wyczuwalne są wpływy kuchni toskańskiej i florenckiej, a chlubą restauracji są dania z wołowiny. W menu znajdziemy między innymi steki z polędwicy wołowej, tatar z pstrąga ojcowskiego, oraz tradycyjny barszcz czerwony na zakwasie, a także kawior. Szefem kuchni jest Robert Koczwara.

Oprócz Fiorentiny, World Culinary Awards wyróżniło dwie restauracje z Krakowa - Bottiglieria 1881, która jako jedyna w Polsce może poszczycić się gwiazdką Michelin, Zazie Bistro oraz Butchery & Wine z Warszawy, która od wielu lat widnieje w przewodniku Michelin.

W tym roku tytuł najlepszej restauracji w Europie otrzymała włoska Uliassi, która znajduje się w miejscowości Senigallia nad Morzem Adriatyckim. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.