Kinga Rusin zaskakuje w mediach społecznościowych. Schudła 20 kg. Znany dietetyk ocenia jej metodę

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna Kinga Rusin zachwyca swoją sylwetką. Ostatnio zdradziła na swoich mediach społecznościowych, jakie zmiany wprowadziła w swoim codziennym życiu, aby schudnąć 20 kg. Znany dietetyk kliniczny pochwalił jej metody i zdrowe podejście do diety. Jaki jest sekret na zdrowie Rusin?

Kinga Rusin dla wielu stanowi model do naśladowania. Polska dziennikarka i aktywistka społeczna prowadzi aktywne życie, a przy tym zmaga się z chorobą, która tysiącom osób utrudnia utrzymanie prawidłowej wagi. Prezenterka opowiedziała ostatnio na swoim instagramowym profilu, jakie zmiany wprowadziła do swojego codziennego życia, aby jeść zdrowiej i czuć się lepiej we własnej skórze. 

Zobacz wideo Kinga Rusin szaleje na nartach

W jaki sposób Kinga Rusin schudła 20 kg? Znamy jej sekret

Dziennikarka choruje na Hashimoto - chorobę autoimmunologiczną atakującą tarczycę. Objawia się między innymi ciągłym zmęczeniem i uczuciem senności, a także problemami z utrzymaniem właściwej masy ciała. Choroba ta nie jest jednak wyrokiem - odpowiednio dobrana dieta, farmakoterapia oraz aktywność fizyczna potrafią załagodzić jej objawy i nie wpływać negatywnie na jakość życia chorującego.

Kinga Rusin wprowadziła w swoim życiu kilka zmian, które pomagają jej utrzymać szczupłą sylwetkę oraz dobre samopoczucie. Kobieta skupiła się przede wszystkim na diecie. Wyeliminowała z niej produkty odzwierzęce, w tym nabiał. Zrezygnowała z cukru i produktów mącznych. Wartości odżywcze, które zwykle uzyskuje się poprzez jedzenie mięsa, Rusin pozyskuje z roślinnych alternatyw, takich jak ciecierzyca, soja, soczewica czy fasola. Spożywa dużo warzyw i owoców, regularnie w ciągu dnia pije wodę i uprawia sporty. 

 

Kinga Rusin zmieniła nawyki żywieniowe. Ekspert komentuje 

Doktor dietetyki Michał Wrzosek znany z mediów społecznościowych takich jak YouTube czy TikTok, wypowiedział się na temat przemiany dziennikarki. W jednym ze swoich filmików oznajmił, że jest z niej dumny, ponieważ:

Kinga to kolejna gwiazda, która schudła mądrze i nie promuje niezdrowych diet głodówkowych.

Ekspert docenia jej wysiłki włożone w zbudowanie zbilansowanej diety, opartej na warzywach, owocach oraz białku dostarczanym przez rośliny strączkowe. Chwali ją też za ograniczenie cukru, który nasila stany zapalne przy chorobie Hashimoto. Pamiętajcie jednak, żeby każdą dietę skonsultować ze specjalistą, który dobierze ją według naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.