Oto "rodzinna lodówka Słowian" z prawdziwego zdarzenia. O dziwo, wcale nie chodzi o zawartość

Większość Polaków ma ją w domu, jednak nikomu nie przyszło o głowy, by się z tym obnosić. Do czasu! Oto prawdziwa "lodówka Słowian", która mieni się jaskrawymi barwami i przywołuje wiele wspomnień. O dziwo swą popularność zawdzięcza nie półkom ze swojskimi produktami, a... tonie magnesów na drzwiach!

Wśród polskich zwyczajów można wymienić wiele ewenementów, jednak jeden jest szczególnie kultywowany i to przez niemal wszystkie pokolenia. Dotyczy lodówki i o dziwo nie chodzi o potrawy czy regionalne produkty. Prawdziwym patriotą może się bowiem nazwać ten, kto ma kolekcję... magnesów na drzwiach lodówki! 

"Słowiańska lodówka", czyli atrybut wielu polskich domów 

Każdy turysta, obieżyświat czy fan pamiątek znad Bałtyku zna temat od podszewki. Mowa tu o zakupie magnesów, które z jednej strony mają przypominać cudowny wyjazd, a z drugiej są często bardziej problematyczne, niż mogłoby się to wydawać. Na facebookowym koncie Squatting Slavs In Tracksuits, poświęconym rozmaitym nowinkom, szokującym zdjęciom lub iście słowiańskim zachowaniom, opublikowane zostało zdjęcie, które mówi samo za siebie. 

W roli głównej występuje "słowiańska lodówka", która dla nas może wydawać się zwyczajną lodówką, jednak dla mieszkańców innych zakątków świata jest żywym dowodem na zamiłowanie do kiczu, gromadzenia pamiątek i przywiązania do nieco dziwnych tradycji. Lodówka, o której mowa, cała pokryta jest bowiem magnesami - rozmaite, pstrokate pamiątki zdobią niemal całe drzwi. Jak doskonale wiemy, to klasyczny prezent od znajomych czy rodziny, którzy właśnie wrócili z wakacji lub kultowa już pamiątka z Egiptu, Ustki i wielu, wielu innych kierunków, które Polacy tak uwielbiają. 

Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

Zdaje się, że "słowiańską lodówkę" kocha cały świat 

Opublikowane zdjęcie wywołało sporo szumu. Jak się okazuje, mało kto się naśmiewał z owego pomysłu kolekcjonowania magnesów. W komentarzach, których jest blisko 15 000 tysięcy, użytkownicy z całego świata zaczęli się dzielić zdaniem na ten temat. Jak się okazuje, "słowiańska lodówka" znana jest niemal na całym świecie, a wiele państw ma równie duże zamiłowanie do kolekcjonowania magnesów.

"Słowiańska lodówka", jak wynika z komentarzy na Facebooku Squatting Slavs In Tracksuits, jest popularna także u naszych sąsiadów i w nieco dalszych zakątkach globu. To must have według Australijczyków, Niemców, mieszkańców USA, Brytyjczyków i wielu, wielu innych. Komentujący wspólnie potwierdzili, że to jedna z lepszych form kolekcjonowania pamiątek - inne zajmują dużo miejsca, kurzą się i szybko odchodzą w zapomnienie. Z magnesami jest inaczej, bo co jak co, ale przy lodówce bywa się często i za każdym razem jest okazja do obudzenia miłych wspomnień.

Więcej o:
Copyright © Agora SA