Zjadła w restauracji z Przewodnika Michelin. Za lunch zapłaciła 188 zł. "Tak tanio?"

Aga Testuje to popularna tiktokerka, która prowadzi profil Wyższy Instytut Smaku. Publikuje tam krótkie relacje z wizyt w restauracjach w całej Polsce oraz z oceniania cateringów dietetycznych. W lutym wybrała się do warszawskiego lokalu Nolita, który znalazł się w Przewodniku Michelin. Za lunch dla jednej osoby zapłaciła 188 zł. Wielu komentujących zdziwiła ta cena.

Nolita to restauracja, która nie została nagrodzona gwiazdką Michelin, ale od lat jest rekomendowana przez autorów słynnego przewodnika. Została też wyróżniona w prestiżowym rankingu La Liste, który co roku wybiera najlepsze restauracje na świecie. Uchodzi więc za restaurację luksusową i taki jej obraz wyłania się też z krótkiego wideo, które opublikowała Aga Testuje.

Zobacz wideo Według Magdy Gessler to najlepsza gruzińska restauracja w Polsce. Sprawdziliśmy

Zjadła w restauracji z Przewodnika Michelin. Sam lunch kosztował 188 zł. Dużo?

Tiktokerka wybrała się do warszawskiego lokalu na lunch razem z przyjaciółką. "Od razu wam powiem, że to nie jest miejsce budżetowe. Sam lunch kosztuje 188 zł, ale za tę jakość składników naprawdę warto" - ostrzega i zachwala jednocześnie. Na lunch składa się przystawka, danie główne oraz deser. Co trafiło na stół przyjaciółek? Z przystawek wybrały "Haribo" z buraka oraz tatar z tuńczyka błękitnopłetwego. Daniami głównymi były dorsz z pomidorami octowymi oraz policzki z jelenia. Z kolei na deser Aga zamówiła selekcję serów, a jej towarzyszka deser z mandarynką i krabem z białej czekolady. Przyjaciółki dostały też niespodziankę od szefa kuchni - bakłażan gotowany w sosie sojowym. Aga oceniła restaurację na 10/10.

Sporo osób komentujących wideo tiktokerki było zaskoczonych taką ceną lunchu. "Nawet za jedną osobę wygląda na to, że warto. Jasne, że to nie jest tanie miejsce i wiadomo, że nie każdy może sobie pozwolić, ale wygląda cudnie" - napisała jedna z internautek. "Tak tanio? Dla mnie to wygląda luksusowo, ale może dlatego, że ja biedna jestem. Ja myślałam, że takie sety to więcej niż 800 zł" - stwierdziła inna. Nie dla wszystkich jednak wydatek rzędu 188 zł na jeden lunch to przystępna cena. "To jest mój miesięczny budżet na jedzenie w lepszym miesiącu, a nie kwota, jaką mogę przeznaczyć na "lunch" - napisał inny użytkownik. 

A wy co myślicie o takiej kwocie? Czy to dobra cena za lunch w luksusowej restauracji czy jednak zbyt wysoka? Piszcie w komentarzach!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.