Rząd zaplanował otwarcie restauracji. Kiedy i do jakich lokali będziemy mogli pójść? Sprawdzamy

Restauracje to jedne z lokali, które najbardziej ucierpiały w wyniku obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Rząd zapowiedział możliwe otwarcie jeszcze w maju. Ale nie wszystkich restauracji to dotyczy.

Restauracje zaczną funkcjonować już w maju

Przez kilka ostatnich tygodni wiele restauracji musiało przestawić się na sprzedaż jedzenia na wynos lub tymczasowo zamknąć działalność. Rząd zapowiedział, że lokale będą mogły przyjmować klientów najprawdopodobniej od 18 maja. Jednak nie będzie można wpuszczać ich do środka. Jak to ma działać?

Klient nie wejdzie do środka

W wyniku zapowiedzianego złagodzenia obostrzeń dla restauracji te będą mogły obsługiwać klientów, ale poza salami wewnętrznymi, czytamy na portalu Horeca Trends. Oznacza to, że jedynie te lokale, które posiadają ogródki, a także obsługę kelnerską będą mogły prowadzić standardową działalność. Składanie zamówień przez klientów przy ladach lub barach będzie zabronione. Stoliki będą musiały być ustawione w odległości co najmniej 2 metrów od siebie.

Obsługa nie będzie musiała sprawdzać temperatury klientów. Noszenie przez nich maseczek i rękawiczek ochronnych również nie będzie obowiązkowe.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.