Kiedy siać ogórki, a kiedy fasolkę szparagową, żeby nie było za późno? Kalendarz siewu warzyw 2022

Ogórki i fasolka szparagowa nigdy nie smakują tak dobrze, jak wtedy, gdy są samodzielnie wyhodowane. Ale uprawa roślin to nie taka prosta sprawa. Trzeba wiedzieć, co i kiedy siać. Na szczęście mamy dla was małą ściągawkę na 2022 rok. Sprawdźcie sami.

Więcej ciekawych porad znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo

Wiele osób próbuje swoich sił we własnoręcznym sianiu i sadzeniu roślin. Zwłaszcza warzywa cieszą się dużym powodzeniem. Ale kiedy siać ogórki, a kiedy fasolkę szparagową, aby nie było za późno? Kalendarz siewu 2022 przychodzi z pomocą. Koniecznie się z nim zapoznajcie.

Uprawa marchewki w ogrodzieUprawa marchwi w ogrodzie. Jak siać marchew?

Kiedy siać ogórki? Kalendarz siewu warzyw 2022

Ogórki to jedne z najczęściej sianych warzyw. Jednak są dość wymagające - potrzebują dużo wody, dobrze nasłonecznionego miejsca i sporo ciepła. Ogórki wymagają temperatury dziennej w przedziale 20-25 st. C, a nocą nie mniejszej niż 15-16 st. C. W takim razie kiedy je siać? Oto kalendarz siewu ogórków:

  • od drugiej połowy kwietnia do maja - ogórki z rozsady,
  • kwiecień i maj - ogórki hodowane pod przykryciem np. pod folią czy w szklarni,
  • w maju - siew do gruntu.

kalendarz siewu 2022, siew marzec 2022, co siać w marcu 2022, kalendarz siewu warzyw 2022Kalendarz siewu warzyw 2022. Kiedy siać warzywa?

Kiedy siać fasolkę szparagową? Kalendarz siewu warzyw 2022

Fasolka szparagowa jest bardzo lubianym warzywem, do tego prostym w hodowli. Potrzebuje dużo ciepła - najlepiej, aby była w pełnym słońcu. Co prawda poradzi sobie też w półcieniu, ale plon będzie mniejszy. Terminarz jej wysiewu wygląda następująco:

  • druga połowa kwietnia - maj - pod osłoną (folia bądź szklarnia),
  • okres od maja do lipca - wysiew fasolki szparagowej do gruntu. Najlepiej siać ją w odstępach dwóch tygodni, aby naprawdę długo cieszyć się świeżymi plonami.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: