Domowe sposoby na mrówki. Problem rozwiążesz, gdy użyjesz między innymi ryżu

Mrówki pojawiają się znikąd i skutecznie uprzykrzają życie. Jak je skutecznie wypłoszyć z naszych domów? Babcine sposoby jak zawsze niezawodne. Masz ryż, sodę i cytrusy? Jeśli tak, to twój problem się rozwiąże.
Zobacz wideo

Jak pozbyć się mrówek domowymi sposobami? Z pomocą przychodzą niezawodne rady babć i okazuje się, że nie trzeba nadwyrężać portfela na drogie środki chemiczne. 

1.Cytrusy

Okazuje się, że mrówki nienawidzą zapachu cytrusów. Jeśli obok ich gniazda położysz skórkę pomarańczy czy grejpfruta, owady zaczną unikać tego miejsca ze względu na kwaśny zapach i po jakimś czasie się wyniosą. Możesz także spróbować skropić miejsce, w którym jest ich więcej sokiem z cytryny lub połączeniem octu i soku z owoców. Mrówki tego nienawidzą.

2. Ryż

Mrówki bardzo źle reagują na ryż, a raczej jego fermentację. Wystarczy rozsypać pół torebki suchego ryżu, w miejscu, gdzie wędrują owady. Mrówki zaniosą ziarenka do gniazda, gdzie ryż zacznie fermentować. Ten proces uwolni wiele toksycznych dla mrówek substancji - uciążliwe owady szybko opuszczą dotychczasowe miejsce koczowania (o ile przeżyją).

3.  Niezawodna soda

Soda to proszek, który ma setki zastosowań, świetnie sprawdzi się także w walce z mrówkami. Jeśli zauważysz, że insekty poruszają się ścieżkami, wystarczy, że te miejsca zasypiesz sodą. Problem powinien zniknąć w ciągu dwóch-trzech dni.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.