Domowe sposoby na mrówki. Problem rozwiążesz, gdy użyjesz między innymi ryżu

Mrówki pojawiają się znikąd i skutecznie uprzykrzają życie. Jak je skutecznie wypłoszyć z naszych domów? Babcine sposoby jak zawsze niezawodne. Masz ryż, sodę i cytrusy? Jeśli tak, to twój problem się rozwiąże.
Zobacz wideo

Jak pozbyć się mrówek domowymi sposobami? Z pomocą przychodzą niezawodne rady babć i okazuje się, że nie trzeba nadwyrężać portfela na drogie środki chemiczne. 

Kiszone pomidoryKiszone pomidory. Zrobisz z nich najlepszą zupę, a przepis jest prosty

1.Cytrusy

Okazuje się, że mrówki nienawidzą zapachu cytrusów. Jeśli obok ich gniazda położysz skórkę pomarańczy czy grejpfruta, owady zaczną unikać tego miejsca ze względu na kwaśny zapach i po jakimś czasie się wyniosą. Możesz także spróbować skropić miejsce, w którym jest ich więcej sokiem z cytryny lub połączeniem octu i soku z owoców. Mrówki tego nienawidzą.

2. Ryż

Mrówki bardzo źle reagują na ryż, a raczej jego fermentację. Wystarczy rozsypać pół torebki suchego ryżu, w miejscu, gdzie wędrują owady. Mrówki zaniosą ziarenka do gniazda, gdzie ryż zacznie fermentować. Ten proces uwolni wiele toksycznych dla mrówek substancji - uciążliwe owady szybko opuszczą dotychczasowe miejsce koczowania (o ile przeżyją).

3.  Niezawodna soda

Soda to proszek, który ma setki zastosowań, świetnie sprawdzi się także w walce z mrówkami. Jeśli zauważysz, że insekty poruszają się ścieżkami, wystarczy, że te miejsca zasypiesz sodą. Problem powinien zniknąć w ciągu dwóch-trzech dni.

Sałatka z cukiniiLetnia sałatka z cukinii, pieczarek i białego sera według Karola Okrasy

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: