Domowy sposób na mszyce. Niezwykle proste sposoby z czosnku i mniszka na niechcianych gości

Domowy sposób na mszyce może być skuteczny. Wcale nie potrzebujesz chemicznych środków. Który ze sposobów na naturalne pozbycie się niechcianych gości jest najlepszy? Odpowiadamy.

Mszyce są szczególnie niechcianymi przez nas gości, ponieważ rozmnażają się w błyskawicznym tempie. Walkę z nimi warto więc podjąć jak najszybciej. Jeśli zareagujemy szybko, szansa wygraną walkę jest dużo większa.

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Domowy sposób na mszyce. Wywary z warzyw sprawdzą się idealnie

Jeśli chcesz pozbyć się mszyc domowym sposobem, koniecznie wypróbuj wywaru z czosnku. Aby go przygotować, musisz mieć około pięciu ząbków czosnku, które musisz pokroić drobno, zalać zimną wodą i pozostawić w słoiku na całą dobę. Następnie trzeba rozcieńczyć go wodą w stosunku 1:1 i przelewać do butelki ze spryskiwaczem. Pozostałą część roztworu można przechowywać w lodówce nawet przez 30 dni. Tak przygotowanym wywarem pryskamy zaatakowane przez mszyce rośliny.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się muszek owocówek? Można to zrobić domowymi sposobamiSposób na muszki owocówki. Przygotuj pułapkę i rozpraw się z nimi na zawsze

Jeśli chcesz walczyć z mszycami, które zaatakowały twoje rośliny, przygotuj wywar z cebuli.  Dwie duże cebule należy pokroić w drobną kostkę i gotować w litrze wody przez około 30 minut. Po odcedzeniu wywaru przelej go do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj roślinę. Czynność można powtarzać wielokrotnie bez żadnych obaw.

Jak pozbyć się mszyc? Domowe sposoby, ale skuteczne

Domowy sposób na walkę z mszycami to również przyrządzenie wywaru z mniszka lekarskiego. Aby przygotować wyciąg, bierzemy 40 dag liści mniszka i zalewamy je 10 l wody. Pozostawiamy to na 3 godziny i wykonujemy oprysk. Oprysk należy zużyć zaraz po wykonaniu.

Bulgogi - poczuj koreański klimat w Twojej kuchni. Przepis na wołowinę po koreańsku krok po kroku. Zdjęcie ilustracyjneBulgogi - poczuj koreański klimat w swojej kuchni. Przepis na wołowinę po koreańsku

Wyciąg z wrotyczu również doskonale sprawdzi się na pozbycie się mszyc z roślin. Aby go przygotować, będziesz potrzebować 300 g świeżego ziela wrotyczu (lub 30 g suszu). Musisz zalać go 10 litrami wody i odstawić na 24 godziny. Następnie należy to przecedzić i rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:2.

Kolejny domowy sposób to oprysk z octu. Silny zapach octu działa odstraszająco na mszyce, a roślinom nie zaszkodzi, o ile odpowiednio ocet rozcieńczysz - ocet z wodą w stosunku 1:10 (do litra wody wlewamy 100 ml octu).

Więcej o: