Domowy sposób na mszyce - ekologiczny i tani. Dzięki niemu szybko pozbędziesz się szkodników

Domowy sposób na mszyce jest często niezawodny i zdecydowanie bardziej ekologiczny niż środki chemiczne. Nie wpływa negatywnie na stan gleby i rośliny. Do jego przygotowania potrzebujesz tylko produktów, które wykorzystujesz w kuchni.

Insekty przyczyniają się do występowania szkód na roślinach i wokół nich. Brak lub zbyt późna reakcja mogą mieć opłakane skutki - pomidory, ogórki, marchewki lub inne warzywa obumrą. Dlatego też trzeba jak najszybciej wdrożyć odpowiednie postępowanie. Co ciekawe, do zwalczania szkodników nie potrzebujemy szkodliwych środków chemicznych. Domowy sposób na mszyce sprawi, że w błyskawicznym tempie pozbędziesz się nieproszonych gości.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty, aby długo były piękne? Mamy sposób

Więcej artykułów o ogrodnictwie znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Racuchy z jabłkami (zdjęcie ilustracyjne)Racuchy - przepis błyskawiczny. Będą puszyste, ale nie dodawaj mleka

Domowy sposób na mszyce. Jak pozbyć się insektów?

Działać należy już w momencie, gdy zobaczymy pierwsze mszyce. Dlaczego? Insekty rozmnażają się w zatrważającym tempie i już następnego dnia możemy zmagać się z ich plagą w ogródku. Nie musimy od razu rzucać wszystkiego i biec do najbliższego sklepu ogrodniczego po specyfiki. Wystarczy, że użyjemy produktów, które mamy w kuchni, czyli sody, octu, czosnku lub drożdży. Skoro już mamy składniki, to możemy je od razu wykorzystać i przygotować mikstury.

Soda oczyszczona to jeden z najczęściej wykorzystywanych produktów. Jej zbawienny wpływ na ochronę roślin doceniały nasze babcie i prababcie. Teraz my możemy skorzystać z ich receptur. W szklance wody rozpuść 1/4 łyżeczki sody i wymieszaj ją z oliwą albo olejem. Miksturą obficie spryskaj rośliny. Zabieg powtarzaj przez kilka dni. 

Ta mikstura sprawi, że mszyce nie powrócą

Innym domowym sposobem na mszyce jest mieszanina octu i wody (proporcja 1:10) z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Możemy wykorzystać też drożdże: 100 g rozpuszczamy w pięciu litrach wody i dodajemy kilka kropel mydła w płynie. Odstawiamy na dwie godziny i przelewamy do spryskiwacza. 

Należy wziąć pod uwagę fakt, że domowe sposoby nie zawsze dają efekty od razu. Czasem trzeba kilka razy powtórzyć zabieg. 

Przepis z Tik-Toka na cukinięPrzepis na cukinię z TikToka zapiekaną z bakłażanem

Więcej o: