Ta mikstura potrafi zdziałać cuda, a kosztuje grosze. Wypędzisz szkodniki w try miga

Nadchodzi wiosna, więc warto dowiedzieć się, w jaki sposób zadbać o rośliny w ogrodzie. Bardzo często nie potrzebujemy drogich, chemicznych specyfików. Domowymi sposobami również możemy rozprawić się ze szkodnikami. Ta mikstura poradzi sobie z niechcianymi gośćmi błyskawicznie.

Czym pryskać drzewa owocowe na wiosnę? Tego sposobu z pewnością jeszcze nie znasz. Gwarantujemy jednak, że działanie tej mikstury przygotowanej domowym sposobem potrafi zaskoczyć. Podpowiadamy, w jaki sposób ją zrobić.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Ta mikstura na szkodniki potrafi zdziałać cuda. I kosztuje grosze

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to idealny czas na zadbanie o drzewa w swoim ogrodzie. Jeśli chcemy cieszyć się pięknymi drzewami, ale i licznymi owocami, nie warto odkładać tego na później. Nie musimy wydawać na to kroci, ponieważ domowe mikstury sprawdzają się świetnie, a nawet lepiej niż chemikalia. Doskonałym przykładem jest oprysk z parafiny. Do przygotowania mikstury potrzebujemy buteleczkę ciekłej parafiny, którą należy rozpuścić w wodzie w proporcjach 100 ml na pięć litrów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Należy dokładnie wymieszać składniki, a następnie uważnie spryskać drzewka owocowe. Na roślinie pojawi się wówczas woskowa powłoka, dzięki której skutecznie zwalczymy takie szkodniki jak przędziorek owocowiec czy misecznik śliwowy.

Domowe opryski na drzewa owocowe. Są niezastąpione

Kolejną propozycją na domowy oprysk jest użycie sody oczyszczonej. Taki roztwór świetnie sprawdzi się przeciwko chorobom grzybowym. Jak zatem go przygotować? Do dwóch litrów wody dodajemy jedną łyżeczkę sody oczyszczonej oraz pięć mililitrów szarego mydła. Wszystko dokładnie mieszamy i przelewamy do butelki, z której będziemy wykonywać oprysk. Należy go powtarzać co kilka dni, aż do uzyskania wyczekiwanego efektu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.