Domowy oprysk na chwasty. Te sprawdzone i naturalne metody będą najlepsze do trawnika i kostki!

Chwasty w ogrodzie to obok niechcianych pasożytów wyjątkowo uciążliwy problem. W końcu wiosną pojawiają się pierwsze niechciane rośliny w szczelinach kostki brukowej lub idealnym trawniku. Jak jest usunąć? Jest kilka sprawdzonych metod.
Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Naturalne metody walki z chwastami pozwalają nie tylko zaoszczędzić, ale przede wszystkim zadbać o środowisko. Dlatego, zanim wiosna sprawi, że w grządkach, trawnikach, czy kostce brukowej pojawi się sporo niechcianych roślin, warto poznać sprawdzone sposoby walki z chwastami.

Jak pozbyć się chwastów z trawnika? Naturalne sposoby

Piękny trawnik, to taki, który jest pozbawiony wszelkich roślin zaburzających gładką powierzchnię. Dlatego jeśli zauważymy pierwsze oznaki wiosny w postaci świeżych chwastów, warto użyć naturalnych metod do ich usunięcia. Przydatna jest pewna mieszanka stworzona z prostych składników. Domowy oprysk na chwasty przyda się zwłaszcza gdy przeoczyliśmy fakt, że rośliny są już spore a ich ilość znaczna. Wówczas roślina zwiędnie i będzie łatwiejsza do usunięcia. 

Składniki:

  • 2 litry wody,
  • 2 litry octu.

Mieszanką pryskamy chwasty, a po kilku godzinach usuwamy. Kolejnym domowym sposobem jest posypanie chwastów solą i wyrwanie ich z korzeniami następnego dnia.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Czytanie etykiet nie jest trudne. Trzeba tylko wiedzieć, jak zacząć Widzisz to na etykiecie? Lepiej odłóż produkt. Których substancji unikać?

Jak usunąć chwasty z kostki brukowej?

Popularnym problemem zwiastującym budzącą się do życia naturę są chwasty w kostce brukowej. Z drobnych szczelin, gdzie było choćby trochę ziemi, zaczynają wyrastać uciążliwe rośliny.

Wówczas próbujemy je wyrwać, ale często udaje się usunąć tylko liście, a korzenie pozostają nienaruszone. W takich przypadkach polecamy wypróbowanie następujących narzędzi i wyrywaczy do chwastów:

  • wyrywacz z kleszczami,
  • wyrywacz dźwigniowy,
  • wyrywacz z korbką,
  • wypalarka do chwastów.

Tego typu sprzęt pozwala na całościowe usunięcie chwastów z kostki brukowej.

Gliwice 1996. Sprzedaż Prince Polo Inflacja nie spada, więc wspominamy. Chleb był za 1 zł. Dziś nie daliby okruchów

Co to są chwasty? Po czym poznać niechciane rośliny w przydomowych grządkach?

Nie mając zbyt dużego doświadczenia w ogrodnictwie, często zastanawiamy się, czy rosnąca roślina to chwast, czy jednak coś, co samodzielnie wysialiśmy i lepiej tego nie usuwać. Dlatego kiedy planujemy hodowlę warzyw lub kwiatów należy nasiona wysypać w równym rządku. Podczas wzrostu bez problemu rozpoznamy, że nie są to chwasty.

Niechciane rośliny zazwyczaj rosną chaotycznie i bardzo szybko. W krótkim czasie możemy zauważyć, że ich liście i korzenie stają się bardziej masywne niżeli w przypadku wysianych kwiatów czy warzyw. Wśród najbardziej popularnych chwastów wyróżniamy takie rośliny jak babkę lancetowatą, mniszek lekarski, pokrzywę, rdest, czy różnego rodzaju trawy.

Więcej o: