Przepis na devolay jak z wesela. Chrupiąca panierka to tylko początek zabawy. Zapewniamy: rozwodu z tego nie będzie!

Przepis na devolay, czy raczej de volaille to jeden z najpopularniejszych punktów w weselnym menu. Trudno się zresztą dziwić, chrupiąca panierka, która skrywa miękkie mięso i maślaną wkładkę, robi furorę. Jak przygotować to danie we własnej kuchni?
Zobacz wideo Udźce kurczaka z winogronami - kuchenny Bliski Wschód

De volaille, "dewolaj" czy devolay - przepis na to danie jest na szczęście nieco mniej skomplikowany niż sama pisownia. Wystarczy wykorzystać patent, z którego chętnie korzystają kucharki z domów weselnych. Kto jak kto, ale one na "dewolajach" znają się jak nikt inny!

Szukasz podobnych przepisów? Sprawdź Gazeta.pl

Jajecznica z wędliną i pomidorem Prażnica, czyli jajecznica po kaszubsku. Pomysł na wzmacniające śniadanie

Devolay - przepis na weselną klasykę. Wykorzystaj trik z mięsem

Stworzenie zgrabnego mięsnego zawijasa z masłem lub serem w środku, będzie znacznie prostsze, gdy... zmielimy mięso. Dzięki temu w środku de volaille bez problemu umieścimy pożądaną wkładkę.

Składniki: 

  • 200 g filetu z piersi kurczaka,
  • 4 jajka,
  • 200 g masła,
  • bułka tarta,
  • sól,
  • pieprz,
  • mąka pszenna,
  • posiekany koperek,
  • olej do smażenia.

Przez to twoja kuchnia wygląda 'tanio'. Projektant wnętrz wytyka częsty błąd Przez to kuchnia "wygląda tanio" Projektant wnętrz zdradza, czego unikać

Tak przygotujesz mięsne roladki. Przygotuj się na dokładkę

Filet z kurczaka dokładnie oczyszczamy, płuczemy pod wodą i osuszamy. Mielimy mięso w maszynce, a następnie doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Chłodne masło kroimy w niewielkie paski. Siekamy także koperek. 

W osobnej misce roztrzepujemy jajka, możemy je nieco doprawić, a dwóch osobnych talerzykach wysypujemy mąkę oraz bułkę tartą. Teraz nabieramy porcje mięsa i lekko je rozpłaszczamy. Na środku kładziemy kawałek masła (lub sera) i koperek. Całość zawijamy i formujemy z mięsa nieco wydłużonego kotleta. 

Następnie obtaczamy mięso w mące, później w rozmąconych jajkach, a na końcu w bułce tartej. Tak postępujemy z kolejnymi porcjami mięsa, które następnie wrzucamy na rozgrzany olej. Smażymy, aż nabiorą złotego koloru. Po usmażeniu kotlety warto także odsączyć z nadmiaru tłuszczu, przykładając do nich papierowy ręcznik.

Więcej o: