Oprysk z drożdży na ogórki i pomidory. Wymieszaj dwa składniki, a twoich warzyw nie tknie żadna zaraza

Jeśli chcesz, by twoje ogórki pięknie rosły i były odporne na choroby, pewnie zastanawiasz się, jak w łatwy i naturalny sposób je ochronić. Mam dobrą wiadomość - nie musisz wydawać pieniędzy na intensywne chemiczne środki, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Najlepszy nawóz do ogórków i pomidorów zrobisz z najzwyklejszych drożdży.

Więcej porad ogrodniczych znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Ogórki są warzywem, którego nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie. Z tego warzywa możemy przygotować niezliczoną ilość potraw i przetworów, ale najpierw trzeba wiedzieć, co zrobić, by ogórki obrodziły. Niestety to roślina dość "chorowita" i często nasze zbiory niszczą choroby grzybowe takie jak na przykład mączniak dyniowy lub zaraza ziemniaka (ta w szczególności atakuje pomidory). Jednak w łatwy sposób możesz ochronić swoje ogórki przed chorobami i dodatkowo sprawić, że będą rosły - co tu dużo mówić - jak na drożdżach.

Jak zrobić oprysk z drożdży na ogórki?

Najlepszy, tani i w pełni naturalny oprysk, który ochroni twoje ogórki, zrobisz z najzwyklejszych drożdży, dokładnie takich, których używasz do ciast, racuszków i do pizzy. Przygotowanie oprysku jest banalne i dużo szybsze niż w przypadku na przykład gnojówki z pokrzyw.  Co trzeba wiedzieć? W tym przypadku najważniejsze są proporcje, które bardzo łatwo zapamiętać. 

Oprysk z drożdży - złote proporcje

Żeby oprysk z drożdży był skuteczny, jedną kostkę (100 g) należy rozpuścić w dziesięciu litrach wody. Kiedy drożdże dokładnie się rozpuszczą, oprysk jest w zasadzie gotowy - wystarczy go przelać do opryskiwacza i spryskać rośliny. Najlepiej robić to rano lub wieczorem, a samo opryskiwanie stosować nie częściej niż raz na tydzień. 

Oprysk z drożdży nie tylko sprawi, że ogórki i pomidory będą odporne na choroby, ale skutecznie odstraszy mszyce i inne owady, które żerują na warzywach. Jeśli więc zastanawiasz się, jak sprawić, żeby twoje ogórki fantastycznie obrodziły, oprysk z drożdży powinien być twoją "prawą ręką" w dbaniu o rośliny w ogrodzie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.