Najlepszy sposób na muchy. Jak zrobić domowy lep? Wykorzystaj torbę na zakupy i rozpraw się z nimi raz na zawsze

Latem nic tak nie irytuje, jak uciążliwe i denerwujące bzyczenie nad uchem. Niestety, muchy z uporem maniaka pchają się do domów i nie dają się tak łatwo wyprosić. Jest jednak pewien sposób na muchy, który nie tylko jest skuteczny, ale też kosztuje tyle, co nic. Masz w domu papierową torbę? No to można powiedzieć, że problem uciążliwego "bzzzz" rozwiąże się sam.

Więcej sposobów na owady znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Lato kochamy za wakacje, ciepłe i słoneczne dni, za truskawki i za lody. Jednak lato to także czas, kiedy do naszych domów bezlitośnie pcha się wszelkie robactwo, w tym uciążliwe muchy, które swoim brzęczeniem potrafią doprowadzić nas do szewskiej pasji (zwłaszcza kiedy nie powalają nam zasnąć lub budzą nad ranem). Owszem, są na rynki dostępne chemiczne  środki pozwalające zwalczyć lub odstraszyć muchy, ale kto chciałby swoje mieszkanie spryskiwać silną chemią i tym samym narażać najbliższych i pupili na nieprzyjemności lub zatrucia? Jeśli chcesz w naturalny, tani i bezpieczny sposób wygrać wojnę ze znienawidzonymi owadami, przygotuj domowy lep na muchy. Jak go zrobić? Potrzebna będzie zwykła, papierowa torba na zakupy i kilka innych rzeczy, które zawsze są w każdym domu. 

Domowy sposób na muchy - zrób lep z torby papierowej

Potrzebne rzeczy:

  • papierowa torba
  • pół szklanki wody (może być 3/4)
  • pół szklanki cukru
  • ok. pół szklanki miodu lub syropu kukurydzianego
  • patelnia lub szeroki rondel

Lep na muchy - sposób wykonania:

  1. Do rondla lub patelni wlej wodę, dodaj cukier oraz miód. Zamieszaj i podgrzewaj na wolnym ogniu. 
  2. Papierową torbę potnij w paski. Nie muszą być bardzo szerokie, ale im większa powierzchnia, tym więcej much się "przylepi".
  3. Każdy pasek papieru zanurz w płynie. Następnie odczekaj kilka chwil, by papier maksymalnie wchłonął substancję. 
  4. Za pomocą szczypiec wyjmij papier z rondla i pozostaw, by wysechł. Możesz także wysuszyć go suszarką. 
  5. Gotowy lep na muchy umieść w miejscu, gdzie much jest zawsze najwięcej, na przykład w pobliżu owoców lub przy oknie. 

Żeby dodatkowo zwiększyć swoje szanse w walce z muchami, obok lepu możesz umieścić pułapkę. Jak zrobić domową pułapkę na muchy z butelki? Pisaliśmy o tym w tym miejscu - to sposób nie tylko na muchy w domu, ale także w ogrodzie i altanach.

Więcej o: