Coca-Cola na mszyce. Jej stosowanie może okazać się bardzo przydatne w walce z owadami, ale ma też to swoje konsekwencje

Coca-cola na mszyce? Czy to działa? Chociaż żadne naukowa badania nie dowodzą temu, aby gazowany napój z dodatkiem kofeiny i cukru, powodował pozbycie się mszycy, to wielu ogrodników poleca ten sposób. Jednak stosując go, musimy pamiętać, że jeśli uda nam się pozbyć mszyc, to możemy zwabić inne owady, czy nawet ptaki. Zatem co najlepiej zadziała?

Coca-Cola na mszyce to popularny sposób w walce z tymi owadami, który poleca wielu ogrodników. Dzięki zawartej kofeinie, kwasie fosforowym i dużej ilości cukru, mszycom, które spożyły napój, wysiada układ trawienny, co niechybnie prowadzi do śmierci. Z reguły wystarczy niewielka ilość coli, nalanej do szerokiej i płytkiej miski, aby pozbyć się mszyc. Jednak stosując ten sposób, należy także mieć na uwadze jego konsekwencje. Słodka woń napoju może sprowadzić inne owady, ptaki, czy gryzonie, a ich działanie ciężko przewidzieć w skutkach. Zatem, co może pomóc w pozbyciu się mszyc? Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nie wiesz co zrobić z truskawkami? Wypróbuj babciny przepis. Potrzebujesz tylko trzech składników

Coca-Cola na mszyce - wystarczy niewielka ilość, ale są też inne sposoby

Jak pozbyć się mszyc? Wielu ogrodników i osób, które hobbystycznie zajmują się hodowlą kwiatów i roślin poleca Coca-Colę. Wystarczy już niewielka ilość, aby pozbyć się nieproszonych gości. Należy wtedy odpowiednio spryskać roślinę oraz pozostawić niewielką ilość napoju w szerokim i płytkim naczyniu, tuż obok zainfekowanej rośliny. Te szkodniki z rodziny pluskwiaków, zwabione słodkim zapachem, zaczną pić mieszkankę kofeiny i cukru, co jest zabójcze dla ich organizmu. Po spożyciu trunku przypuszczalnie u wielu mszyc wysiada ich układ trawienny, powodując ich śmierć.

Jednak stosowanie Coca-Coli może spowodować, że do ogrodu lub na balkon zwabimy innych, nieproszonych gości. Owady, ptaki i gryzonie, sprowadzone słodkim zapachem napoju, mogą równie niechętnie chcieć odejść, powodując przykre konsekwencje. Zatem jak w najlepszy sposób walczyć z mszycami? Sugerujemy stosowanie bardziej naturalnych mieszanek, które skutecznie odstraszą mszyce i są bezpieczne dla roślin oraz ludzi.

Domowych preparatów, które pomogą w walce z mszycami, jest całe mnóstwo. Przede wszystkim są to naturalne opryski, które można stosować, łącząc wodę z następującymi składnikami:

  • ocet i płyn do mycia naczyń,
  • szare mydło i płyn do mycia naczyń,
  • zblendowany czosnek,
  • wyciąg z młodej pokrzywy,
  • wywar z cebuli.

Mszyce można usunąć także mechanicznie, czyli za pomocą rąk. To niestety bardzo żmudne i czasochłonne zajęcie, ale ma i ono swoich zwolenników.

Więcej o: