Wymieszałam 4 składniki i wrzuciłam do wrzątku. Wyszło z tego coś, o czym codziennie mówili moi bliscy

Okazuje się, że nie trzeba wiele, by w domowym zaciszu zrobić coś bardzo dobrego. Nie trzeba również za wielu umiejętności, bo robi się je błyskawicznie. Takim przysmakiem podzieliłam się z moją rodziną, a oni przepadli. Teraz chcą, bym robiła je każdego dnia.
Zobacz wideo

Kluski kładzione mogą być znane wielu osobom. To nasze babcie i mamy bardzo często je przygotowywały. W moim domu przepis był przekazywany z pokolenia na pokolenie i do dziś wiem, jak je przygotować. Muszę zaznaczyć, że ich przyrządzenie wcale nie jest takie skomplikowane. Wystarczy połączyć 4 składniki, a później wyłożyć je na wrzątku. Takie kluski świetnie smakują z bulionem, jako dodatek do zupy pomidorowej, a latem serwuję je z rozgniecionymi owocami. Dodatkowo można je podać wraz z sosem domowej roboty. W okresie zimowym takie kluski świetnie sprawdzają się z sosem grzybowym, a także jako dodatek do kapuśniaku. Dzięki nim dania są bardziej sycące i pełniejsze.

Przepis na kluski kładzione

Składniki

  • 250 g mąki pszennej,
  • 150 g mleka,
  • jajko,
  • szczypta soli.

Sposób przygotowania

  1. Do większej miseczki wlej lekko podgrzane mleko oraz wsyp sól, wymieszaj do rozpuszczenia.
  2. Do mieszanki wbij jajko oraz wsyp przesianą przez sitko mąkę. Za pomocą miksera całość dokładnie wymieszaj, by ciasto stało się jednolite i pozbawione grudek.
  3. W garnku zagotuj wodę, wsyp łyżeczkę soli. Następnie łyżkę stołową zanurz w gotującej się wodzie, nabierz na nią przygotowane ciasto. Włóż ją ponownie do gorącego płynu, od razu umieszczając w nim masę. Kształt klusek zawsze będzie wychodził inny, nie trzeba ich specjalnie formować. Powtórz czynność do momentu wykorzystania całego ciasta.
  4. Gotuj do chwili wypłynięcia klusek na powierzchnię. W trakcie gotowania delikatnie przemieszaj zawartość garnka, aby kluski nie przykleiły się do dna.
  5. Podawaj z ulubionymi dodatkami. Świetnie smakują jako dodatek do zup, domowych sosów i wypieczonych mięs.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: