Jak wyczyścić zmywarkę? Pewnie masz dość szorowania. Ja też, więc wkładam to, a ona myje się sama

Jak wyczyścić zmywarkę? To odwieczny problem wielu z nas. Zacieki i nieprzyjemny zapach wdają się we znaki, więc trzeba coś z tym zrobić. Nie trzeba jednak szorować urządzenia w pocie czoła. Wystarczy włożyć to do zmywarki, a umyje się sama.

Wielu z nas nie potrafi już funkcjonować bez zmywarki. To oszczędność nie tylko czasu, ale też pieniędzy. Warto więc dbać o urządzenie, by działało, jak należy. Regularne czyszczenie tego sprzętu jest ważniejsze, niż nam się wydaje.  

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Jak wyczyścić zmywarkę? Domowe sposoby dadzą radę 

Czyszczenie zmywarki domowymi sposobami jest możliwe. Wystarczy użyć octu i sody oczyszczonej, by osiągnąć sukces. Na dno należy rozsypać dwa opakowania sody oczyszczonej, a następnie wlać szklankę octu spirytusowego. Następnie należy włączyć program o najwyższej temperaturze. Oba te składniki mają świetne właściwości czyszczące, odkażające i przeciwgrzybiczne, więc doskonale rozprawią się z brudem. 

Czyszczenie zmywarki kwaskiem cytrynowym - jak to zrobić? 

Kwasek cytrynowy lub sok z cytryny również świetnie nadaje się do czyszczenia zmywarki. Doskonale rozpuszcza tłuszcz oraz usuwa osad i kamień dzięki delikatnym żrącym właściwościom. Do pojemnika na proszek lub tabletkę do zmywarki należy wsypać małą paczkę kwasku cytrynowego, lub kilka łyżeczek tej substancji. Kolejnym krokiem, podobnie jak przy occie i sodzie oczyszczonej, jest włączenie programu o wysokiej temperaturze. 

Kwasku cytrynowego można użyć też jako pasty do czyszczenia. Po rozpuszczeniu go z niewielką ilością, wody i uzyskaniu pasty, nakładamy go gąbką na czyszczoną powierzchnię i dokładnie szorujemy. Po umyciu całej zmywarki wystarczy włączyć program płukania, aby usunąć resztki substancji ze środka. I gotowe! Zmywarka będzie lśnić czystością. Nie należy też martwić się o zarysowania - pasta nie naraża na to urządzenia. 

Jak często czyścisz zmywarkę?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.