Syrop z pędów sosny. Lek na kaszel rośnie w lesie, a wystarczy trochę cukru

Syrop z pędów sosny jest prawdziwym zbawieniem, kiedy jesienią lub zimą dopadnie nas ból gardła i chrypka. Sezon na pędy sosny właśnie startuje i możesz zrobić tyle specyfiku, ile dusza zapragnie. Jedyne, co będzie ci potrzebne oprócz pędów sosny to cukier i cierpliwość. A - i bluza z długim rękawem - sosna troszkę kłuje.

Syrop z pędów sosny to obowiązkowa pozycja w domowej apteczce zaraz obok miodu z mniszka i soku malinowego. Nie wiem, czy przepis na syrop z pędów sosny komukolwiek sprawi problem, bo to naprawdę prościzna, jednak syrop nie będzie gotowy już następnego dnia. Jeśli wybierasz się na spacer do lasu, parku lub sosny rosną na twoim podwórku, nie czekaj, tylko zbieraj, kiedy tylko się pojawią. 

Zobacz wideo

Syrop z pędów sosny - domowe remedium na kaszel prosto z lasu

Przygotuj:

  • 1 kg młodych, zielonych pędów sosnowych
  • 1 kg cukru

Jak zrobić syrop z pędów sosny - sposób wykonania:

  1. Sosnowe pędy rozłóż na papierze w nasłonecznionym miejscu i pozostaw je na godzinę. W tym czasie przygotuj duży słoik, który pomieści całość - powinien być czysty i suchy.
  2. Na dno słoika wsyp warstwę cukru i na niej połóż warstwę pędów, każda z warstw powinna być mniej więcej taka sama. Warstwę pędów dociśnij tłuczkiem, możesz je lekko zgnieść - nic się nie stanie. Słoik zakręć i na dwa dni wystaw go na działanie promieni słonecznych.
  3. Syrop wytwarza się dość długo, może to potrwać nawet do 4 tygodni. Będzie gotowy, kiedy płyn przykryje pędy w całości. Każdego dnia zamieszaj zawartość słoika - to trochę przyśpieszy cały proces.

Taki syrop jest wszechstronnie genialny. Nie tylko dobrze działa na gardło w okresie przeziębienia, lecz także jako smaczny syrop do herbaty albo dodatek do drinków i koktajli. Nie ma na co czekać - jak tylko pędy sosny wystrzelą i będzie pięknie świeciło słońce, bierz koszyk pod pachę i ruszaj - zimą sobie podziękujesz. 

Robisz domowe syropy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.