Food Blogger Fest IX - tak było! Relacja z wydarzenia [ZDJĘCIA]

Dziewiąta edycja Food Blogger Fest za nami. Było smacznie, konkretnie, rodzinnie i wesoło. Frekwencja dopisała, za co serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy za rok na jubileuszową edycję.
Zobacz wideo

Dziewiąta edycja Food Blogger Fest, w tym roku pod patronatem Haps.pl, odbyła się pod hasłem „Prosto i pysznie”. Bo świat pędzi, my razem z nim, a proste i pyszne rzeczy są tym co tygryski (czyli wszyscy miłośnicy dobrego jedzenia) lubią najbardziej. Oczywiście zaraz po maśle i czekoladzie. Lub maśle z czekoladą.

Syte śniadanie z Morliny i treściwy obiad z Papa Diego

Uczestników przywitał zapach śniadania przygotowanego przez szefową kuchni warszawskiej restauracji WuWu, Adrianę Marczewską. Wraz ze swoją ekipą przygotowała posiłki z kiełbaskami Franki marki Morliny.

Podczas drugiego śniadania i obiadu można było m.in. skosztować meksykańskich specjałów od Papa Diego czy wyjątkowych hot-dogów w kilku odsłonach w wykonaniu Van Dog.

O podniebienia zadbała również restauracja Leonardo Verde, prezentując dania, obok których nie można było przejść obojętnie.

Marka Nivona z kolei, swoimi pysznymi i aromatycznymi kawami zapewniła dobrą formę naszych szanownych gości, z których część przyjechała do nas z dalekich zakątków Polski.

Dzięki sieci kin Helios mogliśmy przez chwilę poczuć się jak na sali kinowej. Aromat świeżego popcornu skutecznie zwabił do stanowiska naszego partnera amatorów tego przysmaku. Swoje produkty miał okazję zaprezentować również ulubieniec Polaków - Jan Niezbędny.

Nie zabrakło także naszego najwierniejszego partnera – E.Wedel podbił serca specjalnie dekorowanymi torcikami oraz smakołykiem wszech czasów, czyli ptasim mleczkiem

Odpowiednie nawodnienie zapewniła z kolei woda San Pellegrino oraz producent napojów Bombilla, których mieliśmy okazje spróbować w kilku wersjach.

Warsztaty - smaczne spotkania z mistrzami

W tym roku nie zabrakło również warsztatów kulinarnych ze znanymi i cenionymi kucharzami. Podczas jednych z nich, sygnowanych marką Fiskars, Jan Kuroń pomagał uczestnikom przygotować potrawy przy zachowaniu zasady "zero waste". Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, tak samo, jak potrawy przygotowane przez uczniów naszego mistrza. Zdrowa rywalizacja i uświadamianie nie marnowania jedzenia przyniosły uczestnikom warsztatów wiele pozytywnych emocji.

Podczas swoich warsztatów szef kuchni Kuba Korczak przekazał uczestnikom wiedzę o krojeniu i siekaniu, które przydały się podczas tworzenia przepysznych orientalnych zup - PHO z gęsiną oraz tajskiej z mlekiem kokosowym, pierożkami i jadalnymi kwiatami.

Marka Samsung i studio kulinarne Cook Story by Samsung zaprosili z kolei uczestników Food Blogger Fest IX na warsztaty Korean Street Food prowadzone przez Bartosza Snecz Dębskiego oraz spotkanie ze stylizacji jedzenia pod batutą autorów bloga Trawka Gotuje - Agatę Trawińską "Trawkę" i Krystiana Makieła.

Z kolei ambasadorka marki Appetita, Ewa Wachowicz, była dosłownie rozchwytywana. Do stanowiska, przy którym prowadząca program "Ewa gotuje" podpisywała swoje książki, ustawiały się długie kolejki.

Wśród gości dziewiątej edycji Food Blogger Fest znaleźli się również znani blogerzy, m.in. Restaurantica, Szymon Czerwiński, Smaczna Pyza, Kuchnia Doroty, Kulinarna Piniata oraz kucharz znany m.in. z programu MasterChef - Matteo Brunetii. Zdradzimy wam, że jego program będziecie mieli okazję już niedługo zobaczyć w serwisie Haps.pl.

Skoro mowa o nas to na stanowisku Hapsa również działy się rzeczy magiczne. Wszyscy chętni mogli przygotować kolorowe naleśniki w konwencji naszego programu, smażąc je przed kamerą. Konkursy, które zorganizowaliśmy, ujawniły wiele talentów, a zwycięzcy będą mogli już niedługo zobaczyć Hapsy ze swoimi autorskimi przepisami.

Cenne wykłady, czyli jak czerpać, to tylko od najlepszych

Tradycji stało się również zadość i podczas Food Blogger Fest IX odbyły się ciekawe wykłady. W tym roku prelegentami byli: Adriana Marczewska (restauracja WuWu), Dota Szymborska (OnEginEtaTopa), Małgosia Minta (Mintaeats.com), Michał Toczyłowski, Maciej Blatkiewicz (blog Maciej Je), Ewa Wachowicz (Ambasadorka marki Appetita), Krzysztof Budzyński (hash.fm), Marcin Stępień, Jagoda Podkowska, Katarzyna Drewnowska (Wydawnictwo Filo), Lucyna Zembowicz (FILMS for FOOD), Piotr Grajewski i Piotr Komór (Foodio Concepts).

Zobacz wideo

Za rok jubileusz. Będzie się działo!

W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowa, bo już dziesiąta edycja Food Blogger Fest, podczas której również nie zabraknie wielu atrakcji. Dziękujemy wam za tak liczne przybycie i ogromną ilość miłych opinii. Wszystkie weźmiemy do serca i dołożymy wszelkich starań, by zapewnić wam równie miłe chwile w przyszłym roku.

Widzimy się w 2020!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.