To danie z wykwintnej restauracji, ale wzbudza kontrowersje. Ma imitować ludzki język

Na twitterze brytyjskiej filii słynnego Przewodnika Michelina znalazło się ostatnio zdjęcie dania, które nie każdemu przypadło do gustu. Choć pochodzi z jednej z uznanych kopenhaskich restauracji, nie dla wszystkich wygląda apetycznie. Wszystko przez to, że kompozycja dania przypomina ludzki język.

Kontrowersyjne danie w słynnej restauracji

W poniedziałek na oficjalnym profilu brytyjskiej filii Przewodnika Michelina pojawiło się zdjęcie, które wzbudziło liczne kontrowersje. Uwieczniono na nim jedno z dań, pochodzących z pięćdziesięciodaniowego menu, które serwuje słynna kopenhaska restauracja - Alhemist.

Kreatywny twórca przekąski o wdzięcznej nazwie "Pocałunek z języczkiem" postanowił podać składniki na realistycznie wyglądającej imitacji ludzkiego języka, dzięki czemu klient może je zlizać wprost z jego powierzchni. Choć nie wiemy, z czego dokładnie zrobiony jest kontrowersyjny element przekąski, vloger kulinarny Mark Wiens sugeruje, że został on przygotowany na bazie buraków.

Sprawdźcie nasz przepis na pierożki z buraka z kozim serem:

Alchemist chce szokować

Niezwykła i niewątpliwie oryginalna kompozycja dania nie każdemu przypadła jednak do gustu. Wielu komentujących post otwarcie wyraża swoją dezaprobatę.

Ale wiecie, że są jeszcze inne zmysły, oprócz smaku, prawda?

- pyta jeden z komentujących.

Choć danie wywołuje silne emocje, to niejedyna kontrowersyjna propozycja od ekipy Alchemist. Restauracja, otwarta w połowie 2019 i kierowana przez niespełna trzydziestoletniego szefa kuchni Rasmusa Munka, ma bowiem misję, by zaskakiwać swoich gości. Można w niej było spróbować chociażby dania "Food for though" złożonego z foie gras w dwóch postaciach, które serwowano w... imitacji ludzkiej głowy (co możecie obejrzeć na poniższych zdjęciach).

 

Odważylibyście się spróbować takich dań?

Więcej o:
Komentarze (24)
To danie z wykwintnej restauracji, ale wzbudza kontrowersje. Ma imitować ludzki język
Zaloguj się
 • radek_sziwa

  Oceniono 5 razy 5

  Jestem pewien, że ci wszyscy krytycy i ci, którzy faktycznie przejmują się tymi gwiazdkami, co wieczór zamykają się w swoich kulinarnych kapliczkach i trzepią sobie do stron z przewodnika. Normalny człowiek ma na to najzwyczajniej w Świecie wyyebane.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 5 razy 5

  Ozorek w sosie chrzanowym rules!

 • pierrecruise

  Oceniono 3 razy 3

  To tylko żałosne imitacje chińskich oryginałów :))

 • wpm1

  Oceniono 4 razy 2

  Z postów wynika, że dla suwerena jest to drugie odkrycie kulinarne po pani mgr przyłebskiej.

 • melamed

  Oceniono 2 razy 2

  Jak koszerne to mozna jesc.

 • jaceq

  Oceniono 1 raz 1

  Larks' Tongues in Aspic

 • zosima

  Oceniono 1 raz 1

  "Alhemist", "Food for though" - fantastycznie!

 • wpm1

  Oceniono 1 raz 1

  U Przyłębskiej podajom nie takie specjały

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX