Polska restauracja wśród najpiękniejszych lokali świata. Docenił ją prestiżowy magazyn

Polskie restauracje to już nie tylko jakość posiłków. Zwracamy coraz większą uwagę na serwis oraz otoczenie, w jakim jemy. Nic więc dziwnego, że właściciele lokali wychodzą z siebie, by zapewnić gościom unikalne doświadczenie z pobytu. Ten wysiłek opłacił się rodzinie Kręglickich, których restauracja otrzymała ogromne wyróżnienie w prestiżowym magazynie.

Coroczny konkurs magazynu "Wallpaper"

Magazyn "Wallpaper" to brytyjskie pismo poświęcone architekturze i designowi, a także podróżom, sztuce oraz stylowi życia. Co roku w ramach konkursu The Wallpaper Design Awards ogłasza miejsca, które w jakiś sposób zachwyciły jury. Dzielą się na kilka kategorii, a jedną z nich jest Best New Restaurant, czyli najlepsza nowa restauracja. 

Polska restauracja wyróżniona wśród lokali światowych

Tegoroczna edycja konkursu okazała się przełomową dla warszawskiego lokalu Opasły Tom. Został bowiem wyróżniony w rankingu wraz z restauracjami z Norwegii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Peru. Zwycięski lokal to norweskie Under, o którym pisaliśmy w osobnym artykule (więcej o tym: Under - pierwsza podwodna restauracja w Europie została otwarta. Wnętrza zachwycają, ale terminy zajęte już do końca września).

 

Opasły Tom znajduje się w Warszawie, w budynku po dawnej księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego. Jest połączeniem restauracji i czytelni. Jego kuchnią dowodzi szefowa Flavia Borawska. Jury doceniło nie tylko "delikatne, nowoczesne podejście do polskiej kuchni", lecz przede wszystkim wyjątkowy wystrój lokalu, który został zaprojektowany przez wrocławskie Buck Studio. Jak czytamy na oficjalnej stronie magazynu, uwagę jury przykuła "stal falista obita aksamitem, akcenty w stylu art deco, geometryczne podłogi z lastriko oraz kuliste, stalaktytowe lampy".

Zobacz również:

Więcej o:
Komentarze (24)
Polska restauracja wśród najpiękniejszych lokali świata. Docenił ją prestiżowy magazyn
Zaloguj się
 • art_102

  Oceniono 8 razy 4

  Oczywiście gratuluję!
  Niestety, dla mnie wnętrze to "dizajnerska" sztampa- to ironia, nienawidzę tego słowa w polskim wydaniu - ogrzana kolorkiem. "Salonowe" lampy zdominowały całość, szczególnie stołówkowe krzesła i takiż klimat.
  Ale to nie ma znaczenia, bo na pewno nie skorzystam. Czułabym się dziwnie siedzac w jadali i pałcac za zupę krem ponad 30 zł, a za cztery pierogi -jedno z tańszych dań głównych - 50 zł.
  Wiem, wiem, są droższe restauracje, ale jak już mam płacić to wolę wybrać się do np. Belvedere, gdzie też zjem zupę za ponad trzy dychy, np. żur z grzybami, czy rybną, ale do tego mam królewską oprawę. I to nie sam pałac mam na myśli, bo nie do końca są to moje klimaty, ale wszech otaczającą go zieleń na zewnątrz i wewnątrz, świetnie rozstawione stoliki, elegancki klimat.

 • spyderman2

  Oceniono 6 razy 4

  tam się stołują matousze, dudy i inne czerwone tłuste kocury. a Polakom cenki rosną.

 • gangut

  Oceniono 16 razy 4

  Nie dajmy się zwariować. Blacha falista pozostanie blachą falistą, krzesła i stoły o designie rodem z PRL owskiego baru mlecznego też nie wypięknieją od tego że "docenił je prestiżowy brytyjski magazyn". Wg mnie taki wystrój restauracji świadczy o braku szacunku dla klienta.

 • carolina_reaper

  Oceniono 5 razy 3

  restauracje przyszpitalne sa juz bardziej przytulne niz ten neo bar mleczny

 • realizmforte2

  Oceniono 3 razy 3

  Zupełnie przypomina PRlowski sympatyczny bar mleczny.

 • rabbitt

  Oceniono 5 razy 3

  Ta knajpa to taki bar mleczny z lat 60 u.w.umiejscowiony w stodole !

 • atmt

  Oceniono 3 razy 3

  Trochę taki pokaz mody...

 • miaukota

  Oceniono 6 razy 2

  Jadalnia domu wczasowego FWP, połowa lat osiemdziesiątych. Cudo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX