Polska restauracja wśród najpiękniejszych lokali świata. Docenił ją prestiżowy magazyn

Polskie restauracje to już nie tylko jakość posiłków. Zwracamy coraz większą uwagę na serwis oraz otoczenie, w jakim jemy. Nic więc dziwnego, że właściciele lokali wychodzą z siebie, by zapewnić gościom unikalne doświadczenie z pobytu. Ten wysiłek opłacił się rodzinie Kręglickich, których restauracja otrzymała ogromne wyróżnienie w prestiżowym magazynie.

Coroczny konkurs magazynu "Wallpaper"

Magazyn "Wallpaper" to brytyjskie pismo poświęcone architekturze i designowi, a także podróżom, sztuce oraz stylowi życia. Co roku w ramach konkursu The Wallpaper Design Awards ogłasza miejsca, które w jakiś sposób zachwyciły jury. Dzielą się na kilka kategorii, a jedną z nich jest Best New Restaurant, czyli najlepsza nowa restauracja. 

Polska restauracja wyróżniona wśród lokali światowych

Tegoroczna edycja konkursu okazała się przełomową dla warszawskiego lokalu Opasły Tom. Został bowiem wyróżniony w rankingu wraz z restauracjami z Norwegii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Peru. Zwycięski lokal to norweskie Under, o którym pisaliśmy w osobnym artykule (więcej o tym: Under - pierwsza podwodna restauracja w Europie została otwarta. Wnętrza zachwycają, ale terminy zajęte już do końca września).

 

Opasły Tom znajduje się w Warszawie, w budynku po dawnej księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego. Jest połączeniem restauracji i czytelni. Jego kuchnią dowodzi szefowa Flavia Borawska. Jury doceniło nie tylko "delikatne, nowoczesne podejście do polskiej kuchni", lecz przede wszystkim wyjątkowy wystrój lokalu, który został zaprojektowany przez wrocławskie Buck Studio. Jak czytamy na oficjalnej stronie magazynu, uwagę jury przykuła "stal falista obita aksamitem, akcenty w stylu art deco, geometryczne podłogi z lastriko oraz kuliste, stalaktytowe lampy".

Zobacz również:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.