Sezon wypada jesienią, ale już teraz grzybiarze wracają z pełnymi koszami. Gdzie najwięcej? Sprawdzamy

Lato to ulubiona pora roku wielu osób, jednak spora część z nich z utęsknieniem wyczekuje jesieni. Wtedy w lasach pojawiają się całe masy grzybów. Okazuje się, że wiele z nich rośnie znacznie wcześniej. Sprawdzamy, gdzie już teraz warto się wybrać na grzybobranie.

Grzyby 2020 - sezon już się rozpoczął

Najpopularniejszym sezonem na grzybobranie jest oczywiście jesień. Nie wszyscy jednak są świadomi tego, że z pełnymi koszami można wrócić już latem, a co bardziej zagorzali grzybiarze na poszukiwania wyruszają nawet zimą (zobacz także: Niektórzy oskarżają grzybiarzy o oszustwo, ale grzyby rosną także zimą. Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje). Jakich grzybów i gdzie można już wypatrywać?

Czy są już grzyby 2020?

Na Facebooku aż roi się od zdjęć koszy wypełnionych grzybami. Według doniesień grzybiarzy największe skupiska znaleźć można na terenie województw: podkarpackiego, łódzkiego, małopolskiego, lubelskiego czy śląskiego. Również zbieracze z terenów Pomorza i Mazowsza nie narzekają na puste kosze.

Jakie grzyby można już napotkać? W lasach znajdziemy przede wszystkim masę borowików (w tym coraz popularniejszej odmiany ceglastoporej), a także podgrzybki, koźlarze, maślaki, rozłożyste kanie i oczywiście kurki - smak lata (zobacz także: Sezon na kurki. Co z nich zrobić? Mamy garść przepisów m.in. na kurki kiszone lub w formie gołąbków).

Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii, w której znajdziecie okazałe zbiory z polskich lasów sprzed kilku dni. To co, wybieracie się na grzybobranie?

Zobacz wideo Oczyszczanie kurek to prawdziwa zmora. Można to jednak zrobić szybko i sprawnie [MYK]
Więcej o: